Работа заплата на база часова ставка

20.01.2018, 12:50 3458 2

20.01.2018, 12:50
Публикации: 261 / 41
Здравейте,
Малко се обърках понеже получавам различни отзиви и не съм сигурен доколко това е възможно и законово позволено.
Възможно ли е да сключим трудов договор с лице на 8 часов работен ден, 5 дневна работна седмица и заплата 1 час - 100 лв? Тоест месечната заплата ще засиви от работните дни през месеца и в месеците с различен брой дни ще варира. Примерно за месец с 18 раб дни - 1440 лв, при 21 раб. дни = 1680 и прочие.
Логически не намирам проблем, но законодателно било "нетипично" и потенциално противозаконно в България...
#1 | 20.01.2018, 14:48
Публикации: 4399 / 737
Чак пък незаконно... С ТД се уговаря "основното и допълнителните трудови възнаграждения с постоянен характер, както и периодичността на тяхното изплащане". Според наредбата "основната работна заплата е възнаграждение за изпълнението на определените трудови задачи... в съответствие с приетите стандарти за количество и качество на труда и времетраенето на извършваната работа". Пак от там "изчисляването на брутната работна заплата се извършва месечно или на по-кратки периоди", що да не са периоди от един час :)

Не знам де, просто смуча от пръсти, но не ми се вижда незаконно :)
#2 | 20.01.2018, 17:14
Публикации: 71 / 7
За мен КТ трябва да се промени в тази посока - минимална часова ставка! Ако дейността налага един денонощен режим на работа, не виждам защо да не могат да се наемат много хора на по-малко часове - и на всеки според изработеното!
Иначе едва ли ще имате проблем с вашите условия. Може да допълните "но не по-малко от ....... (определената минимална заплата)"
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група