Консултант в чужбина (данъци)

21.01.2018, 15:02 1537 0

21.01.2018, 15:02
Публикации: 5 / 0
Привет скъпи професионалисти,

Пред мен стои следният казус:
Ще бъда наета като консултант към Европейска институция в Люксембург за 9-10 месеца. Институцията се нуждае от ДДС номер, за да сключим договор. Доколкото разбирам най-добрият вариант е да се регистрирам като практикуваща свободна професия и след това по ЗДДС. Съответно ще плащам данък приход и всички останали осигуровки в България. Тъй като ще пребивавам в Люксембург повече от 6 месеца,  по тамошно законодателство ще бъда считана за местно пребиваваща и следователно трябва да плащам данъци върху цялостния си доход там.
Въпросът ми е има ли начин да избегна плащането на данъци в Люксембург или не. Съответно ако няма, по-добър вариант ли е да се регистрирам директно като свободно-практикуваща там и да плащам данъци само там? Също така се питам дали ако заплата ми се плаща директно в българска банкова сметка, властите в Люксембург въобще ще разберат за моето съществуване, ако не съм данъчно регистрирана там.

Благодаря много предварително за всякакви съвети и разсъждения, които имате по въпроса!

Поздрави,
Лиляна
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група