Услуги по чл. 21 за ЕС

19.01.2018, 10:37 1769 2

19.01.2018, 10:37
Публикации: 46 / 1
Българско дружество да предоставим услуга по чл. 21 на страна от ЕС. Българското дружество не е достигнало оборот от 50 000 лв. за регистрация по ЗДДС, но е регистрирано по чл. 97а точно за такъв вид услуги. Контрагента в ЕС е дружество, което също не е регистрирано на база на оборота, но нямат и специална регистрация за услуги от други страни и отказват да си направят такава - т.е ще получа декларация от тях, че са данъчно задължено лице, но нямат ДДС номер. Съответно аз няма как да подам за тази сделка ВИЕС декларация.
Кака да прценя къде ми е оборота за ДДС тогава - в България, защото отстрещната страна няма ДДС номер или в Литва, защото все пак са данъчно задължени лица (чл. 21, ал. 2)? Уязвима ли съм за това, че не съм подала ВИЕС при положение, че контрагентът ми е декларирал, че няма ДДС номер, но е данъчно задължен?
#1 | 19.01.2018, 11:42
Публикации: 148 / 11
И аз съм в подобна ситуация и се асоциирам към питането
#2 | 19.01.2018, 13:22
Публикации: 1 / 0
Услугите, които сте предоставили на нерегистрирана по ЗДДС  членка на ЕС, се смятат като облагаем оборот по чл. 96 ал. 1 ЗДДС.  Имам от 3 год. такава регистрация по ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група