Обезщетение чл 222 ал1 КТ

09.01.2020, 11:01 195 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

09.01.2020, 11:01
Публикации: 365 / 6
Здравейте, в заповедта за уволнение пише,че ми дължат 1 заплата ако не започна работа до 1 месец след уволнението ми.
В НОИ не ме регистрират докато фирмата не ми плати това обезщетение. Как се процедира при положение, че работодателя се крие и нямам контакт с него?
#1 | 09.01.2020, 11:06
Публикации: 76 / 7
Не Ви регистрират не поради това ,че не е изплатено обещетението, а поради това че още Ви тече едномесечния срок за който се дължи обещетението.Като изтече срока ще Ви регистрират.
#2 | 10.01.2020, 11:10
Публикации: 365 / 6
Благодаря за отговора, ще ида да видя дали ще се регистрирам
#3 | 10.01.2020, 11:21
Публикации: 76 / 7
На практика докато тече едномесечния срок имате да вземате обещетение от работодателя /независимо дали е изплатено в срок или няма намерение да го плаща/ и за още едно обещетение от НОИ няма да ви регистрират.А за да ви изплати обещетение работодателя също идете при него с Трудовата книжка да се види че не сте започнал работа в едномесечния срок и си подайте Молба за изплащане на обещетението .Ще трябва и Декларация  да му оставите, че не сте започнал работа в едномесечния период.След изплащане на обещетение по чл.222 от КТ в трудовата книжка на последната страница се вписва.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове