Починал работник по време на болничен

13.10.2020, 16:12 4382 4

13.10.2020, 16:12
Публикации: 927 / 28
Здравейте,почина работник ,който от много време е в болнични .Последният болничен е до 23,10 2020 ,трябва ли да се подава от нас  промяна на обстоятелствата до НОИ за този болничен.Уведомление за прекратяване не се подава доколкото знам. Работника има да получава обезщетение за не използван отпуск то  трябва да се даде по равно на наследниците ли ,как се процедираше там
За помощта която наследниците могат да ползват от фирмата не се подава нищо май ,те трябва да я искат от НОИ. Друго от наша страна има ли  да се свърши
#1 | 14.10.2020, 16:19
Публикации: 314 / 38
Може с пълномощно от наследниците да изплатите дължимите суми само на един от тях.
Подават си и документи в НОИ за изплащане на еднократната помощ. Пуснете си само заповед за прекратяване, без да подавате към НАП. Не се подава промяна на обстоятелствата за болничния.
#2 | 14.10.2020, 16:31
Публикации: 927 / 28
хъм ..а днес служител от НОИ ми отговори,че съм длъжен да подам  промяна на обстоятелствата за болничния за да спра плащането към датата на смъртта .... Документите към НОИ за еднократната помощ не се ли подават от наследниците или греша
#3 | 14.10.2020, 16:39
Публикации: 11932 / 2174
хъм ..а днес служител от НОИ ми отговори,че съм длъжен да подам  промяна на обстоятелствата за болничния за да спра плащането към датата на смъртта ....

Да, попълва се Приложение 9 раздел II т.1 за промени в обстоятелствата.
#4 | 15.10.2020, 08:44
Публикации: 314 / 38
хъм ..а днес служител от НОИ ми отговори,че съм длъжен да подам  промяна на обстоятелствата за болничния за да спра плащането към датата на смъртта .... Документите към НОИ за еднократната помощ не се ли подават от наследниците или греша
Да, правилно. Извинете. Аз още като съм подавала първоначално болничния съм отбелязала, че трудовото правоотношение е прекратено считано от ...
За еднократната помощ точно това написах - че те си подават документите в НОИ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група