Заем и лихва

08.06.2018, 13:14 1391 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.06.2018, 13:14
Публикации: 5891 / 505
Трябва да изготвя договор за паричен заем между ФЛ и едно ЕООД. Задължително ли е да има лихва върху сумата и какъв да е размера?
#1 | 08.06.2018, 17:43
Публикации: 316 / 26
Според мене, не е задължително да има лихва, но в противен случай може да има проблеми с данъчните. Аз съм изготвила договор за заем през 2016г с лихва 7 %.
#2 | 08.06.2018, 18:12
Публикации: 1293 / 173
Марпанче,
виж ТУК. :good:
#3 | 10.06.2018, 16:46
Публикации: 6310 / 1018
Когато се предоставя заем е нормално и желателно от гледна точка на ЗКПО да има лихва.
Нормалната пазарна сега варира от 2 до 3 процента. Те банките скоро пари ще почнат да ни искат, че си държим авоарите при тях, та лихва от 6-7 % вече е направо като на заложна къща  :smile1:
#4 | 11.06.2018, 10:14
Публикации: 5891 / 505
Благодаря на всички!
#5 | 09.12.2019, 15:19
Публикации: 39 / 0
Здравейте!

Трябва да начисля лихва по предоставен заем от фирма на физическо лице за 2019г. Задължително ли е издаването на фактура /лихвата не е платена/?
#6 | 09.12.2019, 15:26
Публикации: 168 / 18
Не, става и с отчет по чл.119.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове