Отчитане на ПОС терминал

24.02.2021, 14:20 3654 3

24.02.2021, 14:20
Публикации: 72 / 2
Здравейте,

Инсталираха ПОС устройство в един от нашите магазини и въпроса ми е следния.

Когато осчетоводявам банката - 503 / 4141 . Но въпроса ми е при ддс-то. Аз си правя една екселска таблица , в колона фактури брой си пиша сумата по фактурите , от месечния отчет си вадя тази стойност и ми остава стойността на НАСЕЛЕНИЕ , сумата от ПОС терминалите през 81(НАСЕЛЕНИЕ) ли трябва да мине ? После като пусна общ ПКО да си затворя населението не излиза ли че е платено 2 пъти ? Малко ми е объркано ..
#1 | 24.02.2021, 14:37
Публикации: 540 / 74
Здравейте,

Не зная дали е правилно, но аз го правя така - при фактура платена на ПОС колегите закачват бележката от ПОС за фактурата, останалите постъпления от ПОС терминал се отразяват в население.
Плащането го правя 503/411 без значение дали е по фактура или не - от общия оборот в брой вадя не само фактурите, но и постъпленията от ПОС, за да не се получава двойно плащане.
#2 | 24.02.2021, 14:41
Публикации: 288 / 46
"сумата от ПОС терминалите през 81(НАСЕЛЕНИЕ) ли трябва да мине ?" - Не е сигурно. Нищо не пречи и фактура да е платена с карта.
#3 | 27.02.2021, 10:33
Публикации: 13 / 0
Аз съм им направила екселска таблица за магазина и там ежедневно попълват в едната колона постъпленията за деня по ПОС(по касовия отчет). Така в края на месеца имам обща сума платена с ПОС, която ми остава в ан.ск-ка 411- клиенти  платено ПОС. След това я закривам при осчетоводяване на банката.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група