Нещо като дистанционна продажба

29.06.2018, 15:52 1799 1

29.06.2018, 15:52
Публикации: 20 / 0
Здравейте,
Имам следният казус. Фирма регистрирана САМО по чл.97а от ЗДДС има следната сделка: Намерила е купувач - Физическо лице на стока в Германия. Стоката ще се купи от Италия и директно ще се транспортира до физическото лице в Германия.
Италианската фирма е регистрирана по ДДС и тя ще изпрати стоката в Германия от наше име и за сметка на Физическото лице.
Аз мисля че Италианската фирма трябва да  ми издаде фактура с ДДС, което аз немога да приспадна тъй като не съм рег. по ДДС/регист. съм само по чл.97А/. Аз ще издам фактура на немеца с карайна ценабез да вкл. ДДС.
Искам да попитам тази доставка дали трябва да я прибавям към оборота за регист. по ДДС в България по чл. 96 ал.1/50 000лв./ и чл. 98 /20 000лв./ или само трябва да си следя оборота в Германия?
Моето мнение е, че след като доставката е с място на изпълнение Германия /т.е където е получателят/ аз трябва да си следя оборота там, а не тук.
#1 | 01.07.2018, 08:51
Публикации: 6403 / 1130
Моето мнение е, че след като доставката е с място на изпълнение Германия /т.е където е получателят/ аз трябва да си следя оборота там, а не тук.
И моето мнение е същото  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група