Допълнително споразумение за промяна на длъжност

02.09.2018, 16:26 2828 3

02.09.2018, 16:26
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Имам следния въпрос:
Назначен съм на безсрочен трудов договор, но поради отсъствието на колега, ми предлагат да го замествам до завръщането му като ме назначат на неговата длъжност.  За целта ще подпишем допълнително споразумение към трудовия договор.
В споразумението освен упоменаването на текста , че си запазвам правото да се върна на моята длъжност договорена с трудовия договор, още кои текстове да изискам да бъдат включени и кои членове от КТ да съблюдавам да бъдат цитирани за да бъда защитен от закона и да мога да се върна на постоянното си работно място. Благодаря предварително !
#1 | 02.09.2018, 17:26
Публикации: 11967 / 2190
Назначен съм на безсрочен трудов договор, но поради отсъствието на колега, ми предлагат да го замествам до завръщането му като ме назначат на неговата длъжност. 

А в това време какво става с Вашата длъжност ?
#2 | 02.09.2018, 17:59
Публикации: 2 / 0
Обясниха ми, че през периода на заместване на моята длъжност няма да назначават друг служител и тя ще се пази за мен, но не ми цитираха на кое основание ще се пази. А ако имате в предвид самия статус на моята длъжност как ще води през периода на заместваме - заета/свободна в момента не мога да Ви отговоря.
#3 | 02.09.2018, 18:24
Публикации: 11967 / 2190
Обясниха ми, че през периода на заместване на моята длъжност ... ще се пази за мен, но не ми цитираха на кое основание ще се пази.


Разгледайте тези два линка - в тях ще видите законова възможност да съвместявате длъжности без да има необходимост да Ви се " пази " старата, каквото и да означава това. :smile1:


https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,22037.0.html

http://www.clubtrznormativi.bg/trudovi-pravootnosheniya-11/savmestyavane-na-dlajnosti-1195.html

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група