Стаи под наем- задължителна ли е фирма?

29.05.2018, 17:59 54339 25

#20 | 29.05.2018, 17:59
Много се извинявам че ви пиша отново,но съм допуснала едно уточнение,общината не желае да ни регистрира по закона за етажната собственост,защото сме трима собственика на три етажа.Трябва ли да искам разрешение от общината и останалите собственици разрешение за отдаване на стай за нощувки.
#21 | 29.05.2018, 18:07
Прочетете ТУК и после ди препраща към Глава ІІІ ТУК.

Желателно е да си уредите взаимоотношенията писмено.
Успех и късмет!
Моля за извинение,но съм пропуснала да напиша че общината не иска да ни регистрира по закона за етажната собственост,защото сме три етажа с трима собственика.Трябва ли разрешение от общината и останалите собственици за да отдавам стай за гости.
#22 | 17.06.2018, 16:47
Публикации: 6 / 0
Здравейте! Интересува ме, чисто законово, дали може да се сключи договор за наем между ФЛ-Наемодател и ФЛ- Наемател за 1 ден? ...Отново става дума за отдаване на няколко стаи под наем: някои клиенти наемат за месеци, други за седмици, но има и желаещи да останат за 1 ден, като нощувка? Благодаря!
#23 | 17.06.2018, 19:46
Публикации: 4394 / 734
Няма пречка.
#24 | 02.07.2018, 13:17
Публикации: 6 / 1
Здравей те. Не отварям нова тема тъй като в тази е много ясно описаната процедурата, но не ми става ясно следното: Физическо лице ще отдава апартамента си под наем, чрез сайта на BOOKING.За целта ще се регистрира по чл. 97 а по ЗДДС , какво се случва с облагането му? Патента отпада /заради регистрацията по ДДС/, т.е. ще се осигурява по общи ред /приход – разход/?
#25 | 23.10.2018, 00:27
Публикации: 1 / 0
Здравейте, някой спомена букинг в темата та реших и аз да се включа с въпрос, на който търся отговор вече 3 часа из нета и изчетох много закони, но не ми става ясно. Та ... за да регистрирам имот в букинг трябва ли да имам фирма и да мина през всичко : регистрация по ДДС, категоризация на апартамента и т.н., става въпрос за имот в курортен комплекс. Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група