Машинист за комбиниран багер - психотест

29.10.2018, 13:07 4226 6

29.10.2018, 13:07
Публикации: 326 / 22
Здравейте,
Ще помоля за малко помощ от работещите в сферата на строителството. При назначаване на багерист за комбиниран багер. Не виждам никъде да е описано специално дали им трябва, но при назначаване на такъв работник нужно ли е да има и валидно удостоверение за психологическа годност. Разбирам, че трябва лица които извършват таксиметрови или обществени превози на пътници или товари. Според мен багеристът не попада тук. Но виждам, че някъде за назначаване на багерист им искат и удостоверение за психологическа годност.
#1 | 30.10.2018, 12:03
Публикации: 326 / 22
Отговаря се и се помага само на определени потребители - приятели помежду си? Или се отговаря на лесни и дъвкани теми, щото там може да се изявят повече хора? Мислех че форумът е в помощ помежду колеги.
#2 | 30.10.2018, 13:19
Публикации: 4393 / 734
За съжаление съм много далеч от багеристи и шофьори, затова не пиша. В Наредба 36 не се виждат багеристи.
СТМ-то не трябва ли да знае?
#3 | 30.10.2018, 15:07
Публикации: 1302 / 183
170917091709,
защо ви хрумна, че тук си помагаме на приятелски начала?
Лично аз съм ви отговорила на въпрос преди няколко месеца без да сме приятели и даже без изобщо да ви познавам.
Въздържам се по въпроса за багериста, защото нямам опит в строителната сфера.
Аз съм имала багеристи, но те са били 1-ва кат. труд и изискванията за тях бяха много високи, вписани в ДХ и други вътрешни документи на фирмата.
Изисквахме им медицинско, данни от профилактичните прегледи, сертификати всякакви, които се подновяваха на 6 м., защото работата им беше огнеопасна и взривоопасна.

Както пише Бобо може наистина да се консултирате със СТМ и с юристите на ресорното ви министерство. Но ги запитайте писмено, за да си "вържете гащите".
Ако се налага да прилагам някакви изисквания бих изхождала от степента на риск за злополука.
Успех и късмет!
#4 | 30.10.2018, 16:05
Публикации: 679 / 25
Не , не трябва удостоверение за психологична годност.
#5 | 30.10.2018, 20:12
Публикации: 1705 / 207
В този линк има таблица за кои категории се изисква психологическа годност. Може да погледнете за категория Ткт.
https://www.shofior.com/driving-lessons-vehicle-categories
В НАРЕДБА № 36 от 15.05.2006 г. за изискванията за психологическа годност и условията и реда за провеждане на психологическите изследвания на кандидати за придобиване на правоспособност за управление на МПС, на водачи на МПС и на
председатели на изпитни комисии и за издаване на удостоверения за регистрация за извършване на психологически изследвания в чл.1 тази категория не се споменава.
#6 | 31.10.2018, 14:35
Публикации: 326 / 22
Благодаря, намерих отговор на въпросите си.
Да, не е нужно за багериста който назначаваме психо удостоверение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група