Уволнение поради употреба на наркотици

12.11.2018, 14:08 2784 6

12.11.2018, 14:08
Публикации: 98 / 0
Здравейте, изчетох доста съдебни дела и видно, много трудно е да уволниш работник поради употреба на наркотици. Шефът хвана днес служител да употребява наркотици и го изгони. Уж се разбраха, че ще си разпише едномесечното предизвестие и няма да идва на работа, ще си получи една заплата, но работникът реши, че иска 4 брутни заплати обезщетение. Моля, за съвет как да го уволним най-безболезнено за нас,
#1 | 12.11.2018, 14:16
Публикации: 11932 / 2174
... работникът реши, че иска 4 брутни заплати обезщетение. Моля, за съвет как да го уволним най-безболезнено за нас,

Всъщност май работникът е подсказал варианта . Безболезнен по отношение на институции , доказване на право и пестене на нерви , но малко финансово болезнен. Все пак 4 заплати са минимума - да не поиска повече...
#2 | 12.11.2018, 14:18
Публикации: 1302 / 183
Трябвало е да проведете същата процедура като при употреба на алкохол, да го докажете с кръвна проба и евентуално да използвате чл. 187 (1) т. 2 и чл. 189 (1) от КТ, което е дисциплинарно нарушение с всичките му последствия.
Само че, както предполагам знаете, този вид рестрикции трябва да се изпипат много добре и детайлно.
Защото след като шефът го е изгонил вие реално нямате никакви доказателства, че той е употребил наркотик и сега той най-вероятно ще започне да ви разиграва.
Съжалявам.  :noexpression:
#3 | 12.11.2018, 14:19
Публикации: 98 / 0
При брутна заплата 3700 лв. , няма да се съгласи да му ги изплати.
Другото, което ми хрумва е с предизвестие на основание чл.328, ал. 5 при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата; или ал.11 при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговаря на тях; Но как се доказва при евентуално дело.
#4 | 12.11.2018, 14:22
Публикации: 1302 / 183
При такава заплата очевидно не е с пренебрежима квалификация.
Ще оспорва и трябва да доказвате, че няма качества.
Делото със сигурност ще се проточи, а е много вероятно той да го спечели и да се върне "на бял кон".
За да ползвате т. 11 трябва да направите нова ДХ и той да я подпише или да откаже да я подпише.
В тоя случай хипотезите са няколко.
#5 | 12.11.2018, 14:25
Публикации: 98 / 0
Да, прочетох за новата ДХ. Може би това ми е като вариант, ще му я пратим по пощата, заедно с предизвестието, с обратна разписка. Само това ми хрумва, ако не се разберат с шефа, което ме съмнява, де. Днес съм в отпуск и той е действал импулсивно.
#6 | 12.11.2018, 14:28
Публикации: 668 / 83
Мое мнение, че до сега ако си е извършвал съвестно работата - трудно, ще докажете, че сега не става. Имайте предвид, ако са повече хора, ще трябва и тях да включите, ако сменяте изискванията. Ако на основание на това го прекратите, то на всеки, ще е ясно, че е умишлено. Чел съм подобно дело за работа в държавната аднимнистрация, което е спечелено от служителя.

Относно ползване на наркотици, допитайте се до лекар, възможно е да има все още доказателства, че ползва. Както и ако е зависим и идва на работа, все някой ден ще си позволи пак да приеме и пак да имате възможност за дисциплинарното прекратяване.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група