Въпрос относно придобит доход от друга стопанска дейност

25.11.2018, 16:13 2214 2

25.11.2018, 16:13
Публикации: 10 / 0
Здравейте, имам питане относно безработно лице, плащащо си здравните по чл. 40 ал.5

През месеците Януари, Февруари и Март има изплатени комисионни като партньор от сайт за спортни залози от чужбина, така наречените афилиейт програми. Сумите са сътоветно: 348лв, 1250лв, 690лв.

До колкото знам сумите трябва да се декларират в "Приложение 3: Придобит доход от друга стопанска дейност по чл. 29 от ЗДДФЛ от източници в чужбина" и има 25% нормативно признати разходи.

В такъв случай как стои въпроса с плащането на осигуровки и доплащането за здравно? Лицето не се е регистрирало като самоосигуряващо се, а е плащало само по 20,40лв. за здравно на месец.

Трябва ли въобще да се регистрира като самоосигуряващо се за такъв вид доход?

#1 | 25.11.2018, 20:12
Публикации: 45 / 4

През месеците Януари, Февруари и Март има изплатени комисионни като партньор от сайт за спортни залози от чужбина, така наречените афилиейт програми.

   Афилейта се класифицира като доход от автоматизирана цифрова услуга. VAT MOSS
#2 | 26.11.2018, 12:13
Публикации: 10 / 0
   Афилейта се класифицира като доход от автоматизирана цифрова услуга. VAT MOSS
Това за първи път го чувам и нищо не ми говори.
Въпросът ми е ако го декларира в приложение 3, може да мине без проблеми може и да се заядат да им покаже разписки и тогава ще видят че е получавал повече от минималната за месец и що не е плащал осигуровки, ама той човека ни булстат има ни като самоосигуряващо лице се регистрирвал...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група