СПЕШНО ПОМОЩ прехвърлени дялове на собственик на ЕООД

18.12.2018, 15:50 1835 2

18.12.2018, 15:50
Публикации: 160 / 29
На 17.12.2018г.,собственик на ЕООД е подал Заявление 4 в Търговския регистър че прехвърля всичките си дялове като собственик на ЕООД на друго лице,и от тази дата ЕООД е със нов собственик,по точно като излезе вписването във Търговския регистър
Въпросите ми са следните:
1.От коя дата стария собственик подава на НАП,декларация като самоосигуряващо се лице - за да не внася осигуровки
2.Кой трябва да подаде ГДД по чл.92 ЗКПО,за 2018г.,стария или новия собственик,смятам че декларацията трябва да е от подписана от новия собственик 
3.Фирмата има лице по програма,която е до 01.09.2019г.,
4.Имам подадено уведомление към НАП,като упълномощено лице от стария собственик да подавам данни,трябва ли ново упълномощаване от новия собственик за да мога да подам ГДД по чл.92 и да мога да подавам декл.1 и 6 за лицето по програмата
Предварително благодаря на всички,които могат да ми помогнат със съвети!!!
#1 | 18.12.2018, 16:02
Публикации: 9299 / 1558
1. От когато спира да работи в дружеството,  но не по-късно от продажбата на дяловете.
2. Актуалния към датата на съставяне/подписване
3. Е и?
4. Би трябвало да е ново, но не съм сигурна

ПП Предполагам, че после ще питате новия собственик от кога се самоосигурява.  Явно няма да има основание преди вписването в ТР. И на мен самата не ми е ясно какво става в едно ЕООД, от момента на фактическата продажба (подписване на акна за прехвърляне, плащането, подаване на документите в ТР) до вписването на новия собственик в ТР. И какво точно става, ако точно в това време трябва да се подпише договор, да се назначи работник...
#2 | 18.12.2018, 17:02
Публикации: 160 / 29
Собственик  на ЕООД,упражнява дейност от 06.09.2017г.,търговия на дребно с плод и зеленчук,от 01.09.2018г.назначава тъща си на работа до 01.09.2019г.по програма към бюрото по труда,и вчера 17.12.2018г.,ме уведомява,че е продал дяловете си от ЕООД на друго лице,документите са минали през нотариус и са подадени в Търговския регистър,тъй като той не желае повече да се осигурява и иска да му подам декларация че прекъсва осигуряването към ЕООД и да подам декл.7,само да внася здравни осигуровки,от 01.01.2018г.до 17.12.2018г.съм осчетоводила всички приходи и покупки за стоки и разходи и са подавани документи за работника към бюрото към труда - стария собственик иска да му приключа годината и подам ГДД по чл.92 ЗКПО,казах му че ще я изготвя,но за ръководител на декларацията и годишен отчет ще посоча името на новия собственик,ако в Търговския регистър излезе до 31.12.2018 прехвърлянето на дяловете,той иска да се продължи изготвянето на документите за бюрото по труда докато изтече срока на програмата,независимо че вече не е собственик и от 01.01.2019г.новия собственик ще си работи и си има счетоводител
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група