Наложен платеж и касова бележка

16.01.2019, 09:17 11706 10

16.01.2019, 09:17
Публикации: 167 / 2
Здравейте, фирмата, в която работя има електронен магазин. Преводите с наложен платеж се превеждат по банков път от Еконт и Спиди. Фирмата издава и касови бележки. Според вас това погрешно ли е, защото доколкото четох не е задължена да издава касов бон.
#1 | 16.01.2019, 10:20
Публикации: 11932 / 2174
Здравейте, фирмата, в която работя има електронен магазин. Преводите с наложен платеж се превеждат по банков път от Еконт и Спиди. Фирмата издава и касови бележки. Според вас това погрешно ли е, защото доколкото четох не е задължена да издава касов бон.

Нямате задължение да издавате касов бон. Не е погрешно , но направете необходимото да не Ви дублират приходите. Касовият бон да е на позиция, определяща, че става дума за плащане по банка. И при отчета / месечния / да извежда общата сума, за да можете да не осчетоводявате двоен приход. И не на последно място и на проверяващите да им стане ясно какво се случва.
#2 | 16.01.2019, 10:38
Публикации: 149 / 36
Моето виждане е че касова белжка се пуска, освен ако няма подписан със спедитора допълнително споразумение за услуга изплащане на наложен платеж чрез пощенски паричен превод - само в този случай магазина е освободен от издаване на касов бон.
Така беше до преди известно време, освен ако в последните месеци е нямало промени.
Ако няма такова споразумение в пратиката се правят две групи на касовия апарат - наложени платежи и в брой и така лесно на края на месеца информацията се разбива.
#3 | 16.01.2019, 10:41
Публикации: 167 / 2
Счетоводната програма, с която работим, след въвеждане на фактурата, осчетоводява операцията 411/702 453/2/702,  аз като получа банковия превод осчетоводявам 503/411, когато засичам оборота за дневниците засичам издадените фактури, всички продажби са ни с  фактури. Как може да стане дублиране, точно от това се притеснявам, но не мога да разбера как може да се получи.  :blink:
#4 | 16.01.2019, 10:43
Публикации: 11932 / 2174
Дублиране при Вас от Вашето осчетоводяване няма да се получи, защото знаете какво става.  За проверяващите обаче не е ясно . Обърнете внимание на това :
.....в пратиката се правят две групи на касовия апарат - наложени платежи и в брой и така лесно на края на месеца информацията се разбива.

Просто си създайте правилна отчетност и аналитичност.
#5 | 16.01.2019, 10:49
Публикации: 167 / 2
Благодаря :)
#6 | 01.03.2019, 11:31
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
моля, за консултация - търговец има физически магазин/склад има и електронен магазин, при всяка продажба с Наложен платеж се издава касов бон тип плащане наложен платеж- като сумите от куриера постъпват в брой във физическия магазин. В този случай необходимо ли е да подаде информация  в НАП във връзка с приложения по-долу текст?

29.03.2019 г.
Собствениците на електронни магазини, стартирали дейност преди 29 декември 2018 г. и получаващи плащания в брой или с банкови карти, подават информация в НАП чрез портала за електронни услуги на агенцията.
Благодаря.
#7 | 01.03.2019, 11:44
Публикации: 668 / 83
Здравей,

след като продаваш през електронен магазин и издаваш касови бележки, мисля, че е от ясно по-ясно, че се подава.
А и какво ви спира да подадете информация и да ви е мирна главата.
#8 | 01.03.2019, 12:00
Публикации: 2 / 0
Много благодаря, и аз така мисля, но се опитват да ме убедят, че не е нужно...
#9 | 06.03.2019, 11:51
Публикации: 1 / 0
Сега като съм пращал по Еконт с Наложен и съм слагал и касова бележка,съответно парите Еконт ми ги ги превеждат по Банков път.Имам група на Касовия апарат за наложен платеж и на нея пускам бележките.Счетоводството ми казва,че ми се е дублирал Оборота и нищо неможе да се направи за предходен месец и от тук насетне да не слагам Касови бележки за да не се случва.Може ли нещо да се направи за да се направи корекция на това дублиране?
#10 | 06.03.2019, 13:04
Публикации: 668 / 83
Здравей,

разбира се, че може да се коригират и да не кажа, че е задължително.
Бюрокращина е и за това може би не си струва да се занимават, ако е за малка сума.

Провери и с Еконт (като пощенски оператор) как да работите за да не издаваш, касови бележки и да ти отпадне това задължение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група