Онлайн магазин и деклариране в НАП

17.01.2019, 11:26 2151 3

17.01.2019, 11:26
Публикации: 136 / 1
Продава се стока - облекла  с  онлайн магазин . Свален е като  WORD PRESS - плаща за домейн около 120.00 лв годишно . Продажбите се извършват с куриерски услуги.Парите постъпват в лична сметка . Къде и как мога да проверя дали този онлайн магазин отговаря на новите условия от НАП и дали е деклариран / не знам от кого  - от този който го ползва или от този който го е направил/. Също така питам касови бележки кога се издават - при получаване на парите в банковата сметка или в момента на заявката.И въобще при този случай издават ли се касови бележки ? Извинете , ако задавам  елементарни въпроси , но наистина не съм наясно.
#1 | 17.01.2019, 12:11
Публикации: 11934 / 2174
Ако Вашият доставчик е избрал да ползва услугите на куриер със заплащане по банка вместо касова бележка ще получите документ от Еконт / примерно / и това ще е платежният документ за Вас. Доставчикът Ви също така може независимо от този избор да издава и касова бележка. Последното не е задължително, но не е и забранено.
Що се отнася до това да проверите дали магазинът е регистриран - още не е изтекъл срокът за това и може и да не е деклариран .
#2 | 17.01.2019, 14:23
Публикации: 136 / 1
Ако Вашият доставчик е избрал да ползва услугите на куриер със заплащане по банка вместо касова бележка ще получите документ от Еконт / примерно / и това ще е платежният документ за Вас. Доставчикът Ви също така може независимо от този избор да издава и касова бележка. Последното не е задължително, но не е и забранено.
Що се отнася до това да проверите дали магазинът е регистриран - още не е изтекъл срокът за това и може и да не е деклариран .
Благодаря Ви за отговора , но аз май отново не съм ясна - ако аз като фирма продавам чрез този онлайн магазин трябва ли да  издавам касови бележки за продажбите парите за които Еконт или Спиди ми превеждат по банкова сметка . А иначе вече установих , че аз трябва да декларирам този онлайн магазин в НАП !
#3 | 17.01.2019, 16:18
Публикации: 11934 / 2174
Първият Ви въпрос малко неясно ми прозвуча, а и сега също, признавам. Всъщност става ясно, че Вие имате търговия чрез онлайн магазин. Разбира се, че следва да го декларирате. За касовата бележка всъщност съм Ви отговорила макар и от друга гледна точка .
Вижте този линк :
http://accountingnews.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-61.html

При желание и правилно организиране на отчетността си може и Вие да продължите а издавате касова бележка без това да е задължително, ако Еконт прави преводите Ви по банка.

Вижте и тази тема - тя ще допълни отговора ми.
https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,24260.msg144198.html#msg144198
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група