Преназначаване по вътрешно заместване - срок на изпитване

23.01.2019, 14:24 2886 8

23.01.2019, 14:24
Публикации: 2 / 0

Здравейте, колеги!

Предварително се извинявам, ако вече темата е дискутирана!

Имам следното питане-при преназначаване на служител по вътрешно заместване на отсъстващ титуляр, може ли да се включва в допълнителното споразумение клауза за срок на изпитване?
Благодаря предварително на отзовалите се!
#1 | 23.01.2019, 14:47
Публикации: 1302 / 183
Ако става дума за съвсем различна длъжност, на която лицето няма никакъв опит - може.
Но много добре си изпипайте документа, защото казвате, че ще замества (което предполага някакъв срок) и едновременно с това ще включите и изпитателен срок.
Да не се получи така, че двете условия да си противоречат.
Аз бих включила и клауза за последствията, т.е. какво ще се случи при всяка една от хипотезите.
Успех и късмет!
#2 | 23.01.2019, 14:52
Публикации: 9297 / 1557
А какво имате предвид под "вътрешно заместване"? Като се върне титуляра, заместникът да поеме старите си задължения?
И каква е целта на срока на изпитване? Освен, че ще проверите дали става за новата длъжност.
#3 | 23.01.2019, 14:57
Публикации: 6668 / 658
На мен тайничко ми "замириса" на срок на изпитване в полза на работодателя и .......раздяла. Но пък "вътрешно заместване" със срок на изпитване
#4 | 23.01.2019, 14:58
Публикации: 9297 / 1557
На мен тайничко ми "замириса" на срок на изпитване в полза на работодателя и .......раздяла. Но пък "вътрешно заместване" със срок на изпитване

И аз за това питам :)
#5 | 23.01.2019, 15:05
Публикации: 1302 / 183
Аз пък го възприех, че ще върши двете неща едновременно, напр. технически сътрудник и отговорник на склад, защото да кажем отговорникът излиза в болнични за няколко месеца.
И след като се върне техническият сътрудник си остава само с неговите задължения.
Но ми е "висящ" въпроса, ако не се справи с работата на отговорника и се наложи да прекратят действието на ДС и да си върши само своята работа какво ще направят, ще назначат друг човек ли?
 :smile1:
#6 | 23.01.2019, 16:35
Публикации: 2 / 0
Идеята е след завръщане на титуляра, лицето да продължи да изпълнява първоначалната длъжност, за която е наето. Срокът на изпитване е, за да се провери дали се справя добре с новите задължения, произтичащи от преназначаването.
#7 | 23.01.2019, 16:36
Публикации: 4365 / 719
Гледам сега, че в чл. 70 пише "...окончателното приемане на работа може да се предшествува от договор със срок за изпитване до 6 месеца..." та се зачудих щом няма да има окончателно приемане защо да го изпитваме работника?

ПП Тук, доколкото разбирам, няма преназначаване, а просто заместване? Преназначаване го разбирам в смисъла - край с първата длъжност, почваш другата.
#8 | 23.01.2019, 17:04
Публикации: 1302 / 183
Ами аз го разбирам като изработване на ДС, с което му се вменява и изпълнението на другата длъжност.
То може да е свързано и с промяна на заплатата.
А може и с някакво условно разпределение на времето. Пък и 2-те работни места не е задължително да са едно до друго... Според мен тия подробности са важни.
Освен това, ако аз го правя, задължително ще го накарам да подпише и другата ДХ, че да си нямам главоболия след време. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група