Booking, Airbnb

26.01.2019, 08:28 2564 2

26.01.2019, 08:28
Публикации: 5 / 0
Здравейте. Пиша ви за да проверя дали правя всичко правилно или изпускам нещо.  Фирмата ми има апартамент, който отдава под наем чрез букинг и Airbnb. Фирмата е регистрирана по чл.97а по ДДС. Всеки месец си плащам ДДС върху комисионната на букинг и Airbnb. На клиентите пускам фактури с 0 ДДС ставка. Парите ги получавам по банка.

Данъчните интересува ли ги факта, че апартамента не е категоризиран и приходите ги отчитам като наеми?

Благодаря предварително!

 

 
#1 | 26.01.2019, 14:03
Публикации: 59 / 6
"Фирмата ми има апартамент"-  това означава, че апартамент е купен на името на фирмата , така ли?
апартамент трябва да е категоризиран, ако го "отдавате под наем" , тогава на какво основание  ползвате услугите на  Booking, Airbnb , за всеки наем, трябва договор за наем, наемна цена за срок от до и тн, мисля, че трябва да помислите по този въпрос и да направите необходимото...
#2 | 26.01.2019, 15:35
Публикации: 5 / 0
Да апартамента е собственост на фирмата. Питам тук за второ мнение понеже моите счетоводители казват, че данъчните ги вълнува категоризацията ако искам да ползвам 9% ДДС вместо 20. В случая аз не съм регистриран по ддс и не съм минал 50000лв оборот и това на този етап не се касае за мен. Имам договор с букинг.   

Моля да ми пишат хора които са вещи по този въпрос, а не такива които мислят или предполагат.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група