Ограничаване до работното място по време на предизвестие

25.01.2019, 15:33 2089 5

25.01.2019, 15:33
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Бих искала да ви помоля за съвет.
На 21,01,2019 ми бе връчено уведомление за съкращаване на щата по чл. 328 ал. 1 т.2
Имам едномесечно предизвестие съответно, НО.. Още на следващия ден аз нямах повече фирмена поща чрез която получавам заданията и проектите, нямам достъп до сървъра на който се намират всички проекти и част от тях съм стартирала аз, нямам достъп и до сайта, който също аз изградих и поддържах.
Попитах как се очаква да премине 1 месец без никакви възложени задачи и без достъп, а отговорът беше - "Ще бъдеш тук на разположение"..
Някак си ми се струва безсмислено и не съвсен наред тази ситуация..
Разбира се заплатата ми по ведомост няма нищо общо с устната ни догговорка, която е спазвана 3 години. И ми се струва, че всичко това е с цел да не получа възнаграждението, което е по договорка, което автоматично означава, че 1 месец ще работя единствено за горивото до това работно място.
Да, попитах каква ще е ситуацията за месец февруари при заплатата, но не получих никакъв отговор. Много ви моля за мнение и съвет какво мога да направя в тази ситуация.
Благодаря предварително за отделеното време.
#1 | 25.01.2019, 17:34
Публикации: 1302 / 183
По време на предизвестието можете да ползвате платен, неплатен отпуск или болнични, с които отсъствия предизвестието ви не се удължава.
Няма как ние тук да ви кажем какво са си наумили работодателите ви, но на ваше място (за да не ви е унизително) може би най-безболезненият вариант е да ползвате някакъв отпуск.
Имате право на платен за януари, що се отнася до неплатения, могат да ви разрешат колкото поискате от 30-те р.д., които се признават за стаж.
След това, ако ще ходите при следващ работодател, трябва да ви дадат служебна бележка за ползвания отпуск, за да не "злоупотребите" там и да надвишите 30-те дни, признати за стаж.
За друго не се сещам, може би колегите ще подскажат.
Успех и късмет!
#2 | 25.01.2019, 17:46
Публикации: 177 / 10
Тя се притеснява дали ще си получи договореното, т.е. неофициалното. За съжаление, ако решат, може и да не Ви го платят..А пред Инспекция по труда може да претендирате само за заплатата по договор....документалнат а
#3 | 25.01.2019, 17:59
Публикации: 1302 / 183
Подозирам, че при такова поведение от тяхна страна няма да го получи.
Те й спират умишлено достъпа до работа.
Би могла да си търси някакви права` по смисъла на КТ, но едва ли ще постигне впечатляващ успех, най-много отношенията да се изострят още повече. :noexpression:
#4 | 26.01.2019, 16:29
Публикации: 1704 / 207
Защо не попитате каква е причината за това поведение?
Най-добре е да се изясните, за да спре това напрежение, ненужно никому.
#5 | 26.01.2019, 18:05
Публикации: 2 / 0
Попитах, не получих изясняване на финансовото положение за мен.
Не е лесно да кажеш на някой, че фактът че се е обогатявал години наред от осигуровките ти не е достатъчно и последните ти пари са му жизне о необходими ;)
Благодаря на отзовалите се!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група