Бюро по труда-Професионално развитие

25.03.2019, 15:56 1519 1

25.03.2019, 15:56
Публикации: 3 / 0
Здравейте
Не съм сигурен дали темата е за тук ,
Днес се записах в бюрото по труда и желая да получавам обезщетение за безработни. Покривам всички изисквания като стаж и внасяни осигуровки. По време на самата процедура служителката ми каза че трябва да се запиша за курс за професионално развитие. Въпроса ми е : Задължен ли съм да го направя и мога ли да откажа? 
Не знам дали е от значение, студент съм редовно 27 години.
#1 | 25.03.2019, 17:29
Публикации: 1302 / 183
Служителката какво каза, че ТРЯБВА или че ИМАТЕ ПРАВО, защото това са различни неща.
От АЗ предлагат различни варианти за обучение, които обикновено са съобразени с нивото ви на образование, квалификация и с личните ви интереси.
Едва ли някой ще ви ПРИНУДИ да отидете на курсове за фаянсаджия, ако следвате медицина, примерно.
По време на обучението ви заплащат и допълнителни суми, от които едната е за транспорт.
Тези форми на обучение не са формални, наистина можете да усвоите нови умения и не е лоша идея да се възползвате. Не се знае какво ще ви потрябва по-нататък в житейския ви път.
Мисля, че предлагат предварителни списъци, по които трябва да си подадете лично заявление за участие и след уточняване бройката на желаещите ви съобщават условията.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група