Бременност и раждане при управител на ООД с ТД

04.02.2019, 21:32 1775 1

04.02.2019, 21:32
Публикации: 59 / 0
     Здравейте!
     Преди няколко дни попаднах в следната ситуация с конкретен въпрос от мой клиент и все още не знам как да му отговоря. Фирма А, в която неговата съпруга е на ТД и още няколко фирми, в които е управител и съдружник без да е СОЛ в нито една, като дори не знам как е допуснато това. Съобщава ми се, че въпросната дама е бременна. Реакцията ми беше, че трябва да не е управител във всички ООД-та, в които присъства вмомента, още повече, че не се самоосигурява и да си прекара майчинството в фирма А по ТД. Ответната реакция беше, че дамата ще остане управител във фирмите, но трябва да си взима майчинството по ТД.
     Можете ли да ми дадете тласък в мисленето за да мога да оправя цялата тази мацаница по най-безболезнен поне занапред начин.
     Предварително благодаря ако някой се осмели да се включи в темата по така създалата се глупост!
#1 | 05.02.2019, 20:15
Публикации: 4 / 2
Здравейте,СОЛ при ЕООД ще излиза в майчинство.Във фирмата има един работник по трудов договор/сестра и/ .Същевременно  тя/СОЛ/ работи и по трудов договор в друга фирма.Въпросът ми :  как е най-правилно да се процедира,за да може жената да си получава майчинството от ЕООД?
1.СОЛ да премине на ДУК,
2.ЕООД да се прехвърли на друг,а тя да мине на трудов договор,
3.Да направят ООД със сестрата.
  Благодаря предварително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група