Българско - румънска трансгранична операция

05.03.2019, 14:12 1635 2

05.03.2019, 14:12
Публикации: 79 / 0
Привет,
Австрийски собственик има регистрирани фирми в БГ и Румъния. Български клиенти имат възможност да поръчват онлайн от сайта на румънската фирма. Стоката ще се изпраща от Румъния към българския клиент с куриер. Но фактура за българския краен клиент ще се издава от българската фирма, която пък ще получава фактура от румънската фирма за съответната стока.
Дано съм разбираем и дали има някакъв данъчносчетоводен проблем.
#1 | 14.03.2019, 09:13
Публикации: 79 / 0
Сложна ли е ситуацията?
#2 | 14.03.2019, 10:23
Публикации: 11932 / 2174
Привет,
Австрийски собственик има регистрирани фирми в БГ и Румъния. Български клиенти имат възможност да поръчват онлайн от сайта на румънската фирма. Стоката ще се изпраща от Румъния към българския клиент с куриер. Но фактура за българския краен клиент ще се издава от българската фирма, която пък ще получава фактура от румънската фирма за съответната стока.
Дано съм разбираем и дали има някакъв данъчносчетоводен проблем.

Тази особеност на предаване на стоката и фактуриране на клиента сякаш не е излишно да бъде договорена между двете фирми изрично и това условие да бъде упоменато информативно на сайта на румънската фирма за информация на клиента.  На практика клиентът пазарува все пак от сайта на румънската фирма .
И други да изкажат мнение, но мисля, че процедурата трябва да бъде някак уредена между трите страни - двете фирми и клиента.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група