Декларират ли се дяловете от договорни фондове и борсово търгувани фондове в чужбина?

22.03.2019, 15:20 520 0
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.03.2019, 15:20
Публикации: 29 / 0
Дяловете от договорни фондове (наричани още взаимен фонд или колективна инвестиционна схема) и борсово търгувани фондове (ETF) "дялови участия в дружества" ли са по смисъла на чл. 50 ал. 1 т. 4?

Притежаването на дялове от такива фондове в чужбина води ли до задължение за декларирането им в годишната данъчна декларация така както се декларира притежаването на акции в чужбина?

Пуснах това като запитване до НАП.

Предполагам, че притежаването на дял от такива фондове не е притежаването на "дялови участия в дружества", защото инвеститорът не притежава дялове от управляващото дружество, а колективната инвестиционна схема не е "дружество" (търговско дружество е фирмата, която управлява фонда, но участието в колективната инвестиционна схема не предполага придобиване на дялове от управляващото дружество).

Вие какво мислите по въпроса?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове