СОЛ 50% майчинство

11.04.2019, 21:36 1847 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.04.2019, 21:36
Публикации: 37 / 0
Здравейте! Моля за мнение по следната ситуация.
Бъдеща майка СОЛ, управител в няколко дружества самоосигуряващя се през едно.
Иска да ползва болнични до 135 ден и след това да се върне в управлението на дружествата и да получава 50% обещетение по чл.50а.
Въпросът ми е би ли имала проблем с изплащането на болничните до 135 ден и как се подават документите за обещетенията след 135-тия ден и след 410-тия за получава 50% от майчинството, докато оперира през дружествата.
Благодаря ви предварително! :good:
#1 | 12.04.2019, 11:09
Публикации: 1293 / 173
Тя като СОЛ осигурява ли се за ОЗМ?
В другите дружества на ДУК ли е или на ТД?
#2 | 12.04.2019, 15:21
Публикации: 37 / 0
СОЛ на високия процент. Осигурява се през едно дружество. В другите е съдружник вписан като управител.
#3 | 12.04.2019, 15:30
Публикации: 1293 / 173
...което трябва да ми подскаже, че като съдружник, вписан като управител не се осигурява, нали така?
#4 | 12.04.2019, 15:36
Публикации: 37 / 0
Както казах, осигурява се през едно от всички дружества, в които е съдружник и управител. Лицето е управител на база дружествени договори а не договори за управление. Има подадени окд 5 за всяко едно дружество с дейност, като само в едно конкретно е пусната окд5 с осигуряване.
#5 | 12.04.2019, 15:44
Публикации: 1293 / 173
Останах с впечатлението, че се осигурява на 2 места, в едното като СОЛ, а в другото на ДУК или на ТД, назначена като управител.
Ако е само едно като СОЛ - стандартният начин, като за всички останали болнични.
За останалото - чл. 50а (1) т. 2 от КСО.
#6 | 12.04.2019, 16:02
Публикации: 37 / 0
Въпросът ми е свързан по-точно с това би ли имало проблем, ако лицето излезе в 135 дневен болничен без да има прокурист или друг управител и отделно в какъв ред по подават приложенията за изпълнение за чл.50а от КСО. Дали 1 приложение 11, в което се декларира всичко по надлежния ред и след това веднага да се подаде промяна в обстоятелствата, че лицето ще извършва дейност, или е достатъчно да пусне само 2-рото приложение ?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове