Фактури за наем

15.04.2019, 10:14 1828 14
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

15.04.2019, 10:14
Публикации: 28 / 0
Здравейте,
Мой клиент иска да издаде фактура за наем за 10години напред. Според вас редно ли е? Сумата е около 100 000лв  :blink:
#1 | 15.04.2019, 10:47
Публикации: 9364 / 1591
Зависи какво са договорили с наемателя.
#2 | 15.04.2019, 11:37
Публикации: 28 / 0
Договорката е следната: Наемателя прави ремонт на една сграда, а наемодателя му отдава част от имота. Като вземанията и задълженията ще се прихванат с протокол. Реално не мисля, че има проблем, но искам да получа и друго мнение различно от моето. :)
Благодаря!
#3 | 15.04.2019, 11:57
Публикации: 9364 / 1591
По - скоро очаквах причината да е плащане на сумата за наема за 10 г. . Принципно фактура се издава при авансово плащане / до 5 дни от постъпване на плащането / или до 5 дни от датата на данъчното събитие. Какво данъчно събитие имаме в случая ?
#4 | 15.04.2019, 11:59
Публикации: 184 / 21
Наемателят извършва услуга по ремонт на имот, различен от наетия, така ли?
#5 | 15.04.2019, 15:06
Публикации: 28 / 0
Наемателят извършва услуга по ремонт на имот, различен от наетия, така ли?

Наемателят наема имота, който ще ремонтира.
#6 | 15.04.2019, 15:07
Публикации: 3077 / 416
Представям си десет години да влача в счетоводството вземания или задължения...
#7 | 15.04.2019, 15:20
Публикации: 184 / 21
И как се случват нещата - прави се ремонт за 100 000 лв. и после се приспада наем 10 години?
#8 | 15.04.2019, 15:38
Публикации: 28 / 0
Ами такава уговорка искат да направят. Всичко е че не искат да платят ДДС.  :blink:
#9 | 15.04.2019, 16:18
Публикации: 3077 / 416
Признавам, че съм на "вие" с ДДС-то, ама наистина ли могат да го спестят?
#10 | 15.04.2019, 16:29
Публикации: 28 / 0
Ако имаме разход за ремонт за 100 000лв с ДДС и приход от наем за 100 000лв. с ДДС.
#11 | 15.04.2019, 16:32
Публикации: 184 / 21
Ами върху разхода ще ви се начисли ДДС, а върху прихода ще начислите пък вие. Това ли наричате неплащане на ДДС?  :smile1:
#12 | 15.04.2019, 16:42
Публикации: 28 / 0
Вероятно не съм се изразила правилно! Най редно е да се издават ф-ри за наем ежемесечно или годишно ... просто за 10г. ми идва много. И за това имах предвид, че ако се издава месечно примерно ф-ра за наем - 1000 лв., а разход от 100 000лв. възстановявам/управителя не иска да възстановява/. А от страната на стоителя ще има приход от 100 000 лв. и разход от 1000лв., т.е. ще внася. За това искат да се разберат по между си и двамата да са доволни.
Благодаря на всички. :smile1:
#13 | 15.04.2019, 17:09
Публикации: 255 / 28
 Помислете за варианта - оформяне на сделката като бартер.
чл. 130 от ЗДДС
#14 | 16.04.2019, 08:42
Публикации: 184 / 21
Ако имаме разход за ремонт за 100 000лв с ДДС и приход от наем за 100 000лв. с ДДС.

И всъщност наемодателят вместо 10-годишен наем ще получи само един ремонт на имот, който 10 г. няма да ползва.
Би могло да се тълкува като отклонение от данъчно облагане.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове