Внос ли е, какво е??

16.04.2019, 14:23 1774 4

16.04.2019, 14:23
Публикации: 127 / 5
Здравейте,
Фирмата ни се занимава с производство на електроника. Имаме клиент от Холандия, за когото ще изработваме изделие по негов модел. За целта той организира закупуването на интегрални схеми от Китай, които пристигат директно при нас в България. На фактурата, която куриера ни предостави, фигурира китайската фирма като продавач и нашата -  като купувач. Организираме внос на стоката, но нямам идея как да оформя нещата. Стоките уж са наши, но всъщност не са, защото холандците са платили всичко предварително, за нас остава само ДДС.
Някакви насоки?
#1 | 16.04.2019, 16:01
Публикации: 11932 / 2174
Според мене така оформените документи говорят за внос , а плащането от холандската фирма - като част от задължението им да платят за материалите и труда при изработка на поръчката .
#2 | 16.04.2019, 16:38
Публикации: 127 / 5
Не съм обяснила добре - холандците са платили въпросната стока на китайската фирма , а ние само получаваме стоката. Внасяме стоката сякаш е наша, но тя не е - платена е от холандците. Ако я заведа като стандартния внос, ще виси едно задължение към китайската фирма, което никога няма да се закрие.
#3 | 16.04.2019, 16:49
Публикации: 11932 / 2174
Точно така съм Ви и разбрала. И защо, ако стоката е платена от холандската фирма да не е Ваша ? МД посочва Вашата фирма като контрагент . Може би ще направите някакъв Протокол за прихващане на вземания и задължения ? Или има и други обстоятелства , които съществуват като договореност ?
#4 | 16.04.2019, 17:03
Публикации: 127 / 5
Като че и аз до някаква такава идея стигам - с протокол за прихващане да закрия задължението към китайците със вземането от холандците.
Благодаря за съдействието, delphine!!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група