Застъпване на майчинство и болничен 45 дни преди раждане

22.04.2019, 14:36 2742 2

22.04.2019, 14:36
Публикации: 6 / 0
Здравейте, ще се радвам на малко помощ за два въпроса, който ме вълнуват.
В момента съм майчинство втора година и съм бременна. Детето навършва 2 години на 19 юни и точно на тази дата трябва да ми се издаде болничен 45 дни преди раждане.
1 - Брои ли се за застъпване на майчинството и ще взимам ли същия размер обезщетение, както през първата година на  първото ми майчинство.
2 - Осигурявала съм се на доста по-голяма сума от максимума (и предишния, и настоящия). При второто майчинство (ако се приеме, че има застъпване) ще има ли преизчисление с новия, по-висок максимален осигурителен праг?
Благодаря предварително на всички отзовали се!
#1 | 22.04.2019, 14:59
Публикации: 6668 / 658
Ако болничния Ви за 45 календарни дни преди термина започва от 19.06 - имате един ден застъпване и би следвало да получавате през първата година същото обезщетение. Това на 2 не го разбрах. Няма как да сте осигурявана назад във времето на сума по-голяма от максималния осигурителен доход за съответния период. То за това се казва максимален осигурителен доход.
#2 | 24.04.2019, 10:32
Публикации: 6 / 0
Благодаря!
Ако болничния Ви за 45 календарни дни преди термина започва от 19.06 - имате един ден застъпване и би следвало да получавате през първата година същото обезщетение. Това на 2 не го разбрах. Няма как да сте осигурявана назад във времето на сума по-голяма от максималния осигурителен доход за съответния период. То за това се казва максимален осигурителен доход.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група