Дата за получаване на обещетение по чл.54 КСО

29.05.2019, 13:45 691 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

29.05.2019, 13:45
Публикации: 37 / 0
Здравейте!
Имаме служителка, която започва работа при нас след като е пракратила правоотношението си с предишен работодател.
Старият работодател трябва да подаде промяна в обстоятелствата с прил.№10, докато ние трябва да пуснем ново приложение №10 на база входираното от нея прил.№8. Въпросът ми е от коя дата трябва да започне изплащането на обещетението? От датата на започване на трудовото правоотношение или от следващия ден за да има 1 отработен ден в осигуряване при нас.
Благодаря на отзовалите се ! :good:
#1 | 29.05.2019, 16:35
Публикации: 1293 / 173
Това обезщетение се получава, когато майката прекъсне отпуска за гледане на детето и се върне на работа.
Значи логично е да й се даде от 1-вия работен ден, в който е започнала работа при вас и аз бих фиксирала в документите тази дата.
Не намерих категоричен отговор на този въпос даже в сайтовете на НОИ и МТСП.
Ако се замислите, колко би загубила чисто финансово от неполучаване на обезщетението за един ден?
Назначете я и за собствено успокоение пуснете заявлението за чл. 54 от следващия ден.
Междувременно можете да попитате и НОИ-ци, като ще разполагате и с време за корекция, ако се наложи.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове