Удостоверение за доход (за детски) и ЕТ?!?

08.08.2019, 14:03 901 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.08.2019, 14:03
Публикации: 6 / 0
Здравейте, имам следния казус. Имам фирма ЕООД и наследих от покойния ми баща ЕТ. Сега трябва да се подава декларация за детски и не знам какво удостоверение да дам за доход като ЕТ. Осигурявам се в ЕООД-то.  ЕТ-то съществува и  за 2018 год има печалба от 2400 лв. Трябва ми удостоверение от август 2018 до юли 2019 за ЕТ-то
Какво да напиша в удостоверението?
Предварително благодаря.
Хубав и спорен ден на всички.
#1 | 19.08.2019, 13:24
Публикации: 6 / 0
Здравейте отново,
днес ходих до социалните и след двучасово обяснение / и те незнаят какво точно искат или по точно ако може да не се подават декларации/ казаха, че трябва да напиша като доход и печалбите на двете фирми плюс заплата, която получавам от ЕООД-то.Реално аз печалбата не я взимам като доход, защото влагам в машинки и други неща за улеснение .Другото, което не мога да си обясня, печалбата я разпределям на 12 месеца и си пиша дохода за 2018 год. , а за тази само юли имам печалба.Това което ще падам реално няма да е вярно, защото догодина като получа печалба и я разпределя за 2019 ще са други суми.
Моля за съвет какво точно да направя.
Благодаря.
#2 | 19.08.2019, 13:33
Публикации: 5712 / 484
То там е пълна лудница. От ЕТ - то печалбата разделена на 12 месеца (за 2018 година) и посочвате пилучените месечни суми за тези месеци, които влезат в периода. За 2019 година - осигурителния доходо от ЕООД-то (макар, че и това, което съм Ви написала може да се окаже, че не е вярно, защото всяка ДСП си има някакви вътрешни правила и изисквания)....... Важно е човек да се откаже да получава социални помощи за деца ...
#3 | 19.08.2019, 14:29
Публикации: 6 / 0
Печалбата на ЕТ ще напиша като доход.
А ПЕЧАЛБАТА на ЕООД-то?  И тя ли като ЕТ-то? И дали трябва да се пише? Това не съм много сигурен.
#4 | 19.08.2019, 14:34
Публикации: 5712 / 484
Печалбата на ЕООД-то си е печалба на ЕООД-то. Тя не следва да се посочва като доход на лицето, след като не си е плащало възнаграждение за положен личен труд.
#5 | 19.08.2019, 15:26
Публикации: 585 / 10
за мен правилното е да се пише само разпределен дивидент ,ако има такъв. Печалба на ЕТ ..???? много спорна работа НАПАДЖИИ нали не я признават въпреки платените 15%
Но общо взето това е поредната каша .
#6 | 20.08.2019, 09:47
Публикации: 24 / 0
Относно печалба на ЕТ ако сте попълвали приложенията към ГДД по чл. 50 пишете сумите, които се получават като разделите печалбата на 12мес. Относно ЕООД-то ако полагате личен труд пишете брутните суми,върху които ви се удържа ДДФЛ и то само за месеците в които е деклариран положен личен труд. Относно печалбата на ЕООД-то ако сте подали декл по чл.55 и сте декларирали изплащане на дивидент за дадено тримесечие, чак тогава го декларирате като доход. Самата печалба не ви е ДОХОД, докато не бъде разпределена и не се плати 5% данък.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове