Доставки на фуутпанда

14.10.2019, 15:00 2093 1

14.10.2019, 15:00
Публикации: 81 / 2
Ако има колеги които осчетоводяват доставки с фуутпанда,моля да ми помогнат!
Има продажби които се плащат в брой при нас и за тях издаваме касов бон,но има и такива поръчки ,които се плащат на тях и в края на месеца се издава протокол,по който аз осчетоводявам прихода.Така ли трябва да бъде или за тия поръчки трябва да издаваме касов бон за безкасово плащане въпреки .че парите не постъпват по нашата сметка,
#1 | 20.10.2019, 10:43
Публикации: 352 / 19
Ако има колеги които осчетоводяват доставки с фуутпанда,моля да ми помогнат!
Има продажби които се плащат в брой при нас и за тях издаваме касов бон,но има и такива поръчки ,които се плащат на тях и в края на месеца се издава протокол,по който аз осчетоводявам прихода.Така ли трябва да бъде или за тия поръчки трябва да издаваме касов бон за безкасово плащане въпреки .че парите не постъпват по нашата сметка,

За продажбите, за които вие сте издали касови бонове, съответните заведения трябва да ви издават (на предприятието зад foodpanda) обобщени фактури в брой на всеки 5 дни за доставените заявки от foodpanda, съответно паричните средства от разноса да са отчетени в касите на съответните заведения за хранене.
Oт foodpanda заведенията трябва да получават фактура по банков път за договорената услугата по разнос общо за всички доставени заявки, независимо от начина на плащането им също на всеки 5 дни.
По този начин сте данъчно задължени само за услугата по разнос на заявките и ще имате документи за фискализираните от вас и непостъпили по ваша сметка парични средства.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група