СУПТО и нов клон в друг град

21.11.2019, 14:10 479 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.11.2019, 14:10
Публикации: 47 / 0
Здравейте,
Имаме СУПТО в централен офис, свързан с касовия апарат. Отваряме нов търговски обект в друг град, в който също ще има касов апарат. Трябва ли СУПТО да управлява и касовия апарат в новия обект? Може ли там да пишем фактурите от кочан, въпреки че в централата имаме супто? И въвеждаме нов касов апарат без стационарен обект - за него пак имам същите въпроси. Предварително благодаря на отзовалите се.
#1 | 21.11.2019, 16:02
Публикации: 229 / 21
Здравей,

може в един търговски обект да ползваш СУПТО, а в други не.
погледнете чл.52з, ал.3 , както и определението за търговски обект в ЗДДС.
И следете за промени, понеже ги актуализират често.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове