Ръчни фактури

23.01.2020, 10:42 2521 6

23.01.2020, 10:42
Публикации: 41 / 0
Здравейте!Моля по-запознатите да ми отговорят,Сигурно многократно е задаван въпросът, но искам да съм сигурна.Тъкмо щяхме да инсталираме СУПТО, но май този начин ще е по-лесен и се колебая.В счетоводната ми програма имам и модул фактуриране,издаваме няколко фактури за наеми(2-3 бр.) и продажба на брашно на частни лица,нямам складов модул.Няма да ползвам фактурирането,ще накарам да го махнат този модул.Мога ли да мина изцяло на ръчни фактури и да си ползвам пак касовия апарат(закупен е март 2019 г.)без да ползвам СУПТО? И по принцип ако сме само на ръчни фактури независимо от дейността ще ми трябва ли СУПТО?Благодаря!
#1 | 23.01.2020, 10:51
Публикации: 4367 / 719
СУПТО-то е не само фактуриращият софт, а всеки друг, който се използва при продажбите - ако завеждате брашното, после изписвате количества и цени чрез някакъв софт - то той трябва да е СУПТО и да е свързан с КА. Ако нямате такъв софт, а пишете на тефтер (Боже, до къде ни докараха, Боже!) може да продължите да използвате КА и да пишете фактури от кочан. Може да използвате и фактурираща програма тип "електронен кочан", която не пази данни за контрагентите, за продажбите, количествата и т.н., а я използвате само като бланка - пишете, принтирате, изтривате полетата, пак пишете, принтирате, пак изтривате и т.н.
#2 | 23.01.2020, 10:56
Публикации: 41 / 0
Завеждам го в счетоводната програма за съжаление по себестойност(наше производство е) и след това го изписвам след продажбата.
#3 | 23.01.2020, 11:01
Публикации: 11932 / 2174
Завеждам го в счетоводната програма за съжаление по себестойност(наше производство е) и след това го изписвам след продажбата.

Вижте тука имаше специална тема по въпроса със счетоводните кантори - описаният от Вас вариант изисква задължително СУПТО освен, ако не преминете на плащане само по банка.
#5 | 23.01.2020, 12:21
Публикации: 41 / 0
Може би трябваше да уточня, че мястото, където се продава брашното и фактурирането не са в един и същи обект. Човекът, който продава брашното в никакъв случай не използва софтуер за извършване на продажбата,а издава само касова бележка.И все си мисля,че можем и без СУПТО.
#6 | 23.01.2020, 12:27
Публикации: 11932 / 2174
Може би трябваше да уточня, че мястото, където се продава брашното и фактурирането не са в един и същи обект.И все си мисля,че можем и без СУПТО 

Най-важното обстоятелство в случая. :smile1: :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група