Срок на предизвестие от 30 дни към ТД по чл.68, ал.1 т.3

03.12.2019, 11:20 1410 2

03.12.2019, 11:20
Публикации: 2 / 0
Здравейте, изчетох доста по темата за ТД по чл.68, ал.1 т.3 , но не срещнах подобен случай като моя. Назначена съм на ТД по чл.68, ал.1 т.3 / по заместавне/, но имам следната калуза " Срокът на предизвестие по договора се променя на 30 дни". Ако желая да напусна длъжна ли съм да спазя срока от 30 дни при положение, че договорът ми е срочен? Ако да, алтернативният вариант за по-бързо освобождаване е да се договоря с фирмата ми да ме освободят по-рано по взаимно съгласие? Много благодаря за съдействието предварително!  :smile1:
#1 | 03.12.2019, 11:41
Публикации: 11934 / 2174
Здравейте ,
принципно при срочен трудов договор срокът на предизвестие е 3 месеца. Не коментирам правилността на промяната от 3 месеца на 30 дни / не съм запозната юридически издържано ли е това / , но това определено е във Ваша полза за по-бързо прекратяване на договора в случай на такова желание от Ваша страна. При всяко положение обаче договореността с работодателя да Ви освободи по взаимно съгласие е най-бързия и безболезнен вариант . :smile1:
#2 | 03.12.2019, 12:05
Публикации: 2 / 0
Здравейте ,
принципно при срочен трудов договор срокът на предизвестие е 3 месеца. Не коментирам правилността на промяната от 3 месеца на 30 дни / не съм запозната юридически издържано ли е това / , но това определено е във Ваша полза за по-бързо прекратяване на договора в случай на такова желание от Ваша страна. При всяко положение обаче договореността с работодателя да Ви освободи по взаимно съгласие е най-бързия и безболезнен вариант . :smile1:
Да, благодаря Ви за отговора. Исках просто да съм сигурна тъй като нямам опит в подобни ситуации  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група