ЛНЧ и ЕГН

21.01.2020, 10:01 6910 2

21.01.2020, 10:01
Публикации: 12 / 0
Здравейте. Имаме един работник - руски гражданин, който е с ЛНЧ. Преди няколко дни донесе Удостоверение за настоящ адрес, с дата 31.12.2019 г, в който са му издали ЕГН, явно за по продължително пребиваване. Сега обаче какво трябва да се прави, някъде уведомява ли се някой, или да започнем да му подаваме декларациите с ЕГН-то. НАП дали получава автоматично данни за този преход от ЛНЧ към ЕГН, и съответно да прехвърля или обединява партидите му.

Не съм се сблъсквала досега с подобен казул и не знам къде да прочета. Ако някой може да ме насочи или да помогне ще съм много благодарна.
#1 | 21.01.2020, 14:08
Публикации: 6403 / 1129
Здравейте,
След като лицето вече се идентифицира с ЕГН, трябва да подавате информация с действащия идентификатор.
Кой кого уведомява е извън нашата компетентност.
#2 | 22.01.2020, 10:07
Публикации: 59 / 6
трябва лицето да отиде в МВР ,където са му издали ЕГН и новата лична карта, подава заявление да му издадат удостоверение за НАП/те знаят/, след като го вземе отивате в НАП и подавате това удостоверение и, тогава те ще обединят партидите му /ЛНЧ и ЕГН/ и вече всичко на това лице в НАП и НОИ/осигуровки, данъци/ ще излизат по ЕГН. Вие текущите декларации си ги подайте по ЕГН, но не го ли направите/това което писах/ лицето ще има 2 партиди /в персонален регистър и тн/ л Пиша го от опит-за 2-ма души го правих, в РБ нищо не става автоматично...за съжаление, хартийки се подават ...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група