Пак за чл. 73 ал. 6

14.01.2020, 16:12 3220 1

14.01.2020, 16:12
Публикации: 41 / 0
Здравейте. Как да разбирам това разяснение?

....Всъщност справката се подава в 2 разновидности - едната е нормалната справка за работниците и служителите, на които са изплатени доходи през годината, включително за прекратените през годината трудови договори. Втората се подава от работодателя по основното трудово правоотношение към 31 декември. В нея се включват данни от допълнителни трудови договори (които може да са с друг работодател) и от прекратени трудови правоотношения през годината. За да стане това, работникът или служителят трябва да предостави на основния си работодател служебни бележки за доходите от останалите си трудови договори....

Ако аз, като основен работодател към 31,12 подам натрупаните от други работодатели доходи, те от своя страна също подадат доходите на лицето, защото се подават и изплатените доходи по прекратени договори - няма ли да се получи натрупване?
#1 | 24.01.2020, 14:19
Публикации: 11 / 1
На мен ми обясниха ,че по този начин нямало натрупване , а уеднаквяване на подадената информация. Ако от единият работодател има данни , а от другият няма ,следвало да разберат причините за това и съответно може би ще има санкции.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група