Неяснота дали ползвам СУПТО

28.01.2020, 19:08 1026 0

28.01.2020, 19:08
Публикации: 12 / 0
Здравейте,
Знам че този въпрос за СУПТОТО е задаван многократно.
Но понеже аз издавам касова бележка на клиентите насред улицата или пред вратата на клиента и не ми стана ясно.
Водя складова програма, която има опция за продажби и цени на стоки, контрагенти, и опция за издава на фактури. Обаче идеята е вече фактурите да ги издавам само на ръка. Издавам си касова бележка и като се прибера вкъщи си въвеждам в складовата продажбата. Няма как с предварително издадена касова и тогава да тръгвам към клиента, понеже работата е динамична, клиенти си променят мнението и купуват само част от стоката и т.н.
Цитирам някой текстове относно СУПТО ""Ако използвания софтуер обработва и съхранява в база данни въвеждана информация за количество, вид и продажна цена на заявени от клиент стоки и/или услуги и отразява тяхното предоставяне/заплащане е СУПТО.". В други статии за СУПТО пък пише "Не е СУПТО софтуер, в който се въвеждат данни за продажби в търговски обект – например счетоводни и складови програми, ако този софтуер не се намира в самия обект, в който се извършват продажбите. Такъв софтуер не управлява продажбите в търговския обект, а данните в него се въвеждат впоследствие. Хартиените фактури са новият тренд в отчитането на продажби. Само ръчно написани фактури не противоречат на наредбата Н-18 и СУПТО. ".  Издавам касовите винаги навън, обикновено на улицата. Складовата програма е вкъщи, обаче понятието търговски обект не означава стационарен обект и може и да е мобилен. "
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група