Салда по сметка - закриване

29.01.2020, 17:42 3659 8

29.01.2020, 17:42
Публикации: 313 / 5
Имам фирма, която лятото за 2-3 месеца прекъсва дейност, комисионните по банковата сметка минават на разход, в момента, в който стартира, но от миналата година има и договор с БТК, част от фактурите и за миналата и за тази година не ми са представени. За периода на прекъсване на дейност, разговорите ги отнасям в с/ка 609 и после преобразувам, но ми липсват плащания, понеже е мобилен телефон и ще го изключат, ако не е платен, мога ли да ги закрия без документ за плащане?
#1 | 29.01.2020, 20:12
Публикации: 6403 / 1129
Здравейте,
Предимство на съдържанието пред формата :smile1:
Щом телефонът не е закрит, значи е платен. Закривайте салдата. :good:
#2 | 30.01.2020, 13:18
Публикации: 306 / 36
Ако се закрият като платени в брой , а липсва касов бон е налице документална обоснованост.
#3 | 30.01.2020, 13:39
Публикации: 721 / 96
Ако се закрият като платени в брой , а липсва касов бон е налице документална обоснованост.
Искате вероятно да напишете , че е налице липса на документална обоснованост?
#4 | 30.01.2020, 14:59
Публикации: 6403 / 1129
Документалната обоснованост е основание за признаване или непризнаване предимно на приходи и разходи, които оказват влияние върху финансовия резултат и задължението към бюджета.
Плащането се отразява върху междуфирмените задължения. Една справка от последния период, най-често от фактура със задължения от минали периоди, като не показва задължения, значи е платено.
#5 | 30.01.2020, 21:02
Публикации: 313 / 5
Благодаря Ви, а когато е платено с личната дебитна карта на упавителя, със сметка 422 - Подотчетни лица ли ще е уместно да се заиграя?
#6 | 04.02.2020, 13:27
Публикации: 306 / 36
Документалната обоснованост е основание за признаване или непризнаване предимно на приходи и разходи, които оказват влияние върху финансовия резултат и задължението към бюджета.
Плащането се отразява върху междуфирмените задължения. Една справка от последния период, най-често от фактура със задължения от минали периоди, като не показва задължения, значи е платено.
ЗКПО  - чл.4.ал.4............... ...Липсата на фискална касова бележка от фискално устройство или на касова бележка от интегрирана автоматизирана система за управление на търговската дейност, когато е налице задължение за издаването им, е основание за непризнаване на счетоводен разход за данъчни цели.
Според мен- по фактура, с която е отчетен счетоводен разход, платена е в брой, но липсва касовия бон, с разхода се увеличава счет.фин.резултат
#7 | 04.02.2020, 13:46
Публикации: 6403 / 1129
 ЗКПО  - чл.4.ал.4............... ...Липсата на фискална касова бележка от фискално устройство или на касова бележка от интегрирана автоматизирана система за управление на търговската дейност, когато е налице задължение за издаването им, е основание за непризнаване на счетоводен разход за данъчни цели.
Според мен- по фактура, с която е отчетен счетоводен разход, платена е в брой, но липсва касовия бон, с разхода се увеличава счет.фин.резултат
И къде пише, че плащането трябва да е в брой и да има ФБ ?! Може да е по друг начин. Щом не се дължи, значи е платено.
#8 | 04.02.2020, 14:09
Публикации: 721 / 96
Ако се закрият като платени в брой , а липсва касов бон е налице липса на  документална обоснованост.
     

 :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група