Декларация чл.73 ал.1

17.02.2020, 09:42 2667 31
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 17.02.2020, 09:42
Публикации: 59 / 2
В справка по чл,73 за изплатените дивиденти нали се посочва брутния размер,а не сумата след приспадане на данъка?
#21 | 17.02.2020, 10:02
Публикации: 6731 / 989
Да
#22 | 17.02.2020, 11:26
Публикации: 32 / 1
Здравейте,
лице е издало фактура като самоосигуряващо се в справка по чл.73 ал.1 с код на дохода 30714 и тип идентификатор 0 - ЕГН или 2 физическо лице с БУЛСТАТ
активно е с ЕГН и се попълва но ако сложа 2 физическо лице с БУЛСТАТ става неактивно и не се попълва
Моля да ми отговорите как се подава в този случай?
#23 | 17.02.2020, 12:46
Публикации: 9154 / 1558
Явно програмата изключва да е възможна тази комбинация от код 30714 и Булстат. С други кодове не е така, но Вие ще прецените има ли други подходящи за Вашия случай.
#24 | 17.02.2020, 12:54
Публикации: 32 / 1
Благодаря Ви, delphine!
#25 | 17.02.2020, 13:40
Публикации: 39 / 0
В справката по чл.73, ал.1, трябва ли да се включват изплатените суми на адвокат по договор за правна защита?
#26 | 17.02.2020, 13:45
Публикации: 5827 / 500
В справката по чл.73, ал.1, трябва ли да се включват изплатените суми на адвокат по договор за правна защита?

Да.
#27 | 17.02.2020, 14:03
Публикации: 39 / 0
А с код на доход 3074 ли се включват и какъв тип идентификатор трябва да посоча като в договора от адвокатската колегия  не пише нищо?
#28 | 17.02.2020, 14:10
Публикации: 32 / 1
А с код на доход 3074 ли се включват и какъв тип идентификатор трябва да посоча като в договора от адвокатската колегия  не пише нищо?
код 306 с ЕГН а не с БУЛСТАТ
#29 | 21.02.2020, 14:59
Публикации: 39 / 0
След като в договора с адвокатската колегия е записано само името на адвоката, как трябва да отразя изплатената сума в справката по чл. 73, ал.1 ?
#30 | 21.02.2020, 15:27
Публикации: 6731 / 989
След като в договора с адвокатската колегия е записано само името на адвоката, как трябва да отразя изплатената сума в справката по чл. 73, ал.1 ?

Само един ред по-горе имате отговор

код 306 с ЕГН а не с БУЛСТАТ
#31 | 22.02.2020, 20:27
Публикации: 12 / 1
Здравейте! Фирма плаща наем за помещение на физическо лице и издава сметка за изплатени суми всеки месец. Същите ги декларираме с Справка чл 73,ал.1. А ел. енергията на помещението се плаща от собственика /физ. лице/ и то издава на фирмата разписка за платената сума, която осчетоводяваме като разход за Ел. енергия. Тези изплатени суми на физ. лице подават ли се в Справката по чл 73, ал.1/те де факто са възстановен разход за него/?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове