Продажба на УПИ

17.02.2020, 12:16 320 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.02.2020, 12:16
Публикации: 994 / 53
Фирма,регистрирана по ЗДДС има две маста-УПИ,едното купено през 2001г. ,другото през 2017г.Местата са купени от физ.лица и не е ползван ДК. До сега са използвани за облагаеми сделки-ползват се за платен паркинг,каквато е и дейността на фирмата. Сега фирмата ще продава тези места.Облагаема ли е тази сделка? Може ли да не се начислява ДДС, на основание на чл.50,ал.1?
#1 | 17.02.2020, 14:28
Публикации: 13 / 1
"ИЛАРИОНОВИ"ЕООД
Сделката е облагаема и следва да се начисли ДДС.Погледни чл.45 от Закона

чл.45 ЗДДС ал.5 Алинея 1 не се прилага по отношение на:
1. прехвърлянето на право на собственост върху урегулиран поземлен имот по смисъла на Закона за устройство на територията, с изключение на прилежащия терен към сгради, които не са нови;
#2 | 17.02.2020, 14:40
Публикации: 994 / 53
Благодаря много! И аз съм на това мнение. Колебанието ми дойде от това,че собственикът  на фирмата се е консултирал с адвокат,който му казал,че сделката е освободена. :blush:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове