Корекция на СД по ЗДДС на основание чл 103 от ДОПК

18.03.2020, 09:46 674 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.03.2020, 09:46
Публикации: 619 / 25
На наши доставчици на услуги направиха насрещна проверка по ЗДДС. Ние предадохме исканите документи. Фактурите са платени от наша страна още в месеца на издаване им в брой и по банков път. В резултат на насрещната проверка, получихме покана по чл. 103 от ДОПК .за корекция на СД по ЗДДС . Има ли основание да бъдем ние, коректните платци, ощетени? Ако направя корекцията в срока по чл. 103 от ДОПК, мога ли след това да обжалвам? Или да не правя корекция, и направо да подавам за обжалване и ако е да, в какъв срок? По този начин ни се делегира отговорност по чл. 177 от ЗДДС. И се получава така, че ние веднъж сме платили в съответния период ДДС на доставчика, а сега повторно и на НАП.
#1 | 18.03.2020, 10:38
Публикации: 6314 / 1026
Обжалвайте :good:
Има практика на Съда на ЕС, която казва, че добросъвестния получател на доставки с право на данъчен кредит не може да бъде санкциониран заради недобросъвестен доставчик.
Разбира се, трябва да имате доказателства за реалност на доставката. Да не се окаже някоя консултантска услуга или от рода.
#2 | 18.03.2020, 11:12
Публикации: 7071 / 1045
се получава така, че ние веднъж сме платили в съответния период ДДС на доставчика, а сега повторно и на НАП
Е, и междинно сте ползвали данъчен кредит :)

Хващам се за последното изречение на irenabrili , отговор 1

Иначе: Обжалвайте!
#3 | 18.03.2020, 11:22
Публикации: 619 / 25
Ок. Но трябва ли все пак да правя корекция? Или корекция и обжалване едновременно?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове