Работа без касов апарат и ППП

18.03.2020, 09:56 513 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.03.2020, 09:56
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
Работя с Еконт, без касов апарат и получавам плащания за продажби чрез Пощенски паричен превод по банка.
На фирми издавам задължително фактура, но при физически лица за дребни продажби когато не е поискана такава нейздавам.

Как е редно да се прави...? В края на деня или седмицата да пускам една обща фактура за всички продажби на физически лица или има друго правило...?

При положение че неиздавам касов бон, длъжен ли съм на всяка продажба към физическо лице да пускам фактура или може да бъде обща...

Не съм регистриран по ЗДДС.

Благодаря ви предварително...
#1 | 18.03.2020, 09:58
Публикации: 182 / 21
В такъв случай се издава отчет по чл.119 от ЗДДС.
#2 | 18.03.2020, 10:04
Публикации: 7 / 0
В такъв случай се издава отчет по чл.119 от ЗДДС.
Забравих да спомена че не съм регистриран по ЗДДС
#3 | 18.03.2020, 10:16
Публикации: 9362 / 1591
Забравих да спомена че не съм регистриран по ЗДДС

Тогава съставяте отчет, аналогичен на този по чл.119.  :smile1:

"една обща фактура за всички продажби на физически лица или има друго правило...?"
Това е практически невъзможно, а другото правило ни го подсказва чл.119 без значение, че не сте регистриран по ЗДДС. Просто отчета няма да го наречете, че е отчет по чл.119, а отчет за извършените продажби за населението / примерно / .
#4 | 18.03.2020, 10:33
Публикации: 182 / 21
Чл.3, ал.1 на наредба Н-18 има допълнение и от 01.04.2020 г. така или иначе трябва да се издава документ към тези пратки.
"Когато плащането се извършва чрез пощенски паричен превод, на клиента се предоставя хартиен или в електронен вид документ, съдържащ най-малко информацията по чл. 26, ал. 1, т. 1, 4, 7 и 8."
Та аз бих правила едно копие и за счетоводството.

Иначе всяка форма, която осигурява достатъчно информация за проследяване на вземането и приходите, е ОК.
#5 | 18.03.2020, 11:00
Публикации: 7 / 0
Всъщност за всяка продажба пускам премо предавателен протокол от софтуера на онлайн магазина, ако правя и по едно копие за счетоводството достатъчно ли ще бъде или отново трябва да водя вътрешно фирмен отчет?
#6 | 18.03.2020, 11:14
Публикации: 9362 / 1591
Всъщност за всяка продажба пускам премо предавателен протокол от софтуера на онлайн магазина, ако правя и по едно копие за счетоводството достатъчно ли ще бъде или отново трябва да водя вътрешно фирмен отчет?

В същата, описана от Вас ситуация получавам от фирмата справка - опис на всички продажби за населението за месеца и на база на тази справка правя месечен отчет . Отделните протоколи / както е при Вас / си се съхраняват във фирмата.
#7 | 18.03.2020, 11:22
Публикации: 7 / 0
В същата, описана от Вас ситуация получавам от фирмата справка - опис на всички продажби за населението за месеца и на база на тази справка правя месечен отчет . Отделните протоколи / както е при Вас / си се съхраняват във фирмата.

Благодаря ви за указанията...
Възможно ли е да ми покажете бланка или образец как би трябвало да изглежда описа за да улеснявам счетоводство...
#8 | 18.03.2020, 11:29
Публикации: 9362 / 1591
Възможно ли е да ми покажете бланка или образец как би трябвало да изглежда описа за да улеснявам счетоводство...

Справката, която ми дават се генерира от СУПТО продукта им. За продажбите без фактури са си въвели аналитичност с клиент " продажба за население " и по дати излиза опис на "продажби за население"  и сума. Вижте възможностите на софтуера, който ползвате .
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове