Чл 36 от ЗКПО

07.04.2012, 16:10 6582 3

07.04.2012, 16:10
Публикации: 2 / 0
Някой може ли да ми обясни на практика с някакъв прост пример заложеното в чл 36
Чл. 36. (1) Превишението на приходите (печалбите) от първоначално признаване и последваща оценка на биологични активи и селскостопанска (земеделска) продукция над разходите, отчетени по повод на тези активи, не се признават за данъчни цели в годината на счетоводното отчитане на тези приходи и разходи. Превишението на приходите по изречение първо се признава за данъчни цели в годината на отписване на съответния актив.

(2) Превишението на разходите, отчетени по повод на биологични активи и селскостопанска (земеделска) продукция, над приходите (печалбите) от първоначално признаване и последваща оценка на тези активи не се признават за данъчни цели в годината на счетоводното отчитане на тези приходи и разходи. Превишението на разходите по изречение първо се признава за данъчни цели в годината на отписване на съответния актив.

(3) Разпоредбите на чл. 34 и 35 не се прилагат за биологични активи и селскостопанска продукция.

че с това превишаване... ама въобще се обърках и нищо не разбрах
#1 | 10.04.2012, 16:43
Публикации: 296 / 52
Подскажи с какво се занимаваш, за да намерим по-подходящ конкретен пример.
#2 | 10.04.2012, 20:05
Публикации: 2 / 0
Видях няколко теми по надолу
една твоя,в която се обсъжда на дълго и широко темата,та ми стана ясно :))
Трябваше ми да попиша за това в една курсова.
Мерси все пак за оказаната помощ  :thumbup:
#3 | 10.04.2012, 20:55
Публикации: 296 / 52
Моля,радвам се, че си намерил тук това,което си търсил.  :thumbup:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група