Приложение №3 към чл.7 от ЗГВРС

05.04.2020, 16:16 1642 3

05.04.2020, 16:16
Публикации: 187 / 5
Здравейте! Искам да попитам кога се подава Приложение № 3 - Декларация към чл. 7 от Наредбата за реда и начина за информиране на работниците и служителите и за отпускане и изплащане на гарантираните вземания при несъстоятелност на работодателя? В смисъл - когато работодателя е обявен в несъстоятелност или при сключване на трудовия договор? И втори въпрос за кого се подава - само за роднини по права линия или за всички работници по трудов договор? Четох малко по въпроса, но май повече се обърках и затова реших да попитам.
Благодаря предварително за отделеното време и внимание.
#1 | 05.04.2020, 16:24
Публикации: 9299 / 1558
Не бях чела скоро наредбата, но в чл.7 е посочено, че приложението се подава за работниците и служителите, които притежават качествата по чл.7 от закона
.
Скрит текст :

В закона са посочени въпросните лица:
Скрит текст :
#2 | 06.04.2020, 17:59
Публикации: 187 / 5
Много Благодаря за бързия отговор. Този текст и аз го прочетох и си направих извод, че както ние работим семейно - излиза, че при сключване на трудовия договор е трябвало да се подаде такава декларация. Но то от тогава до сега не е имало внасяни суми по фонд ГВРС. И после аз въобще сега чувам, че такава декларация съществува, незнам как досега никъде и някога не е ставало въпрос за нея. И затова реших да попитам вие как го разбирате текста.
Още веднъж Много Благодаря за вниманието.
#3 | 06.04.2020, 18:15
Публикации: 187 / 5
Да попитам още нещо само - ако се  се подаде тази декларация за роднините, следва ли , че не се внасят суми по фонд ГВРС за тях, ако са предвидени за годината? И има ли в ел. услуги на НАП такава декларация, че нещо не виждам да има?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група