Трудова борса няколко върпоса ?

09.04.2020, 14:29 1288 1

09.04.2020, 14:29
Публикации: 14 / 0
Здрвейте, Преди ни  ме  съкратиха  по  чле  328.ал1.т3 казаха че  ще ни върнат на работа  само да потръгне  работата.Въпросите ми са
1-Ако аз откажа да се върна в  фирмата която ме е съкратила,нали борса си ми остава тече ?
2-Ако  ми  предложат  работа  през това време и аз откажа 1 път и след това още един път и ми спрът  борсата  .Аз има  право на 5 месеца и те ми спрът  борсата на 3 месец останалите 2 месеца отават ли си ми или се  анулират.Питам понеже знам че  ако си  спра борса  предварителни  ми остават месеците  който не съм  използвам .Но ако откжа работа един ви ме изгонят  незма дали ми остава или се  анулират .
3.При зивикване на  борсата да ми предложат  работа ,ако  уча в момента  висше  икономика мога ли да кажа че искам да ми намерят  работа съвразан  с  икономика  прои положение  че аз сега работя в друга  сфера?
#1 | 09.04.2020, 16:23
Публикации: 9299 / 1558
1. Тече
2. Ако Ви прекратят борсата за това, че отказване работа, губите остатъка. Ако започнете работа, но в 12 месечен срок Ви изгонят или напуснете, имате право да получите остатъка.
3. Може да поискате. Не е забранено. Но и не е задължително да Ви предлагат точно такава работа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група