Съдружник и обезщетение безработица

07.05.2020, 10:40 1868 3

07.05.2020, 10:40
Публикации: 26 / 1
Лице съкратено по по чл.328, ал.1 , т.2 от КТ,
в същото време е съдружник в ООД без да осъществява трудова дейност в него.
НЕ Е  записан в ТР като управител и  НЕ Е подавана ОКД 7 за започване на трудова дейност.
Има ли право на обезщетение за безработица?
#1 | 07.05.2020, 11:26
Публикации: 9339 / 1571
Има
#2 | 07.05.2020, 13:14
Публикации: 26 / 1
Има
Проблем - На лицето му е  отказано усно се приеме Заявлението за получаване на обезщетение за безработица по КСО.
 "Тъй като е съдружник в работеща фирма и въпреки че не се осигурява като самоосигуряващо се лице и не е вписано като управител това било предпоставка за извършване на трудова дейност"....
Аз ли нещо грешно тълкувам  чл 54а от КСО или са Разпоредби на НОИ..?
#3 | 07.05.2020, 13:29
Публикации: 11962 / 2184
Проблем - На лицето му е  отказано усно се приеме Заявлението за получаване на обезщетение за безработица по КСО.
 "Тъй като е съдружник в работеща фирма и въпреки че не се осигурява като самоосигуряващо се лице и не е вписано като управител това било предпоставка за извършване на трудова дейност"....


Тази дума тука е "вълшебната" - устно. Аз бих настоявала да ми приемат документите и да ми откажат писмено, защото тогава може да се очаква по-уважително отношение към КСО. Аз не виждам никаква промяна, но в този момент всеки си мисли, че като е извънредно положение може да има и някакви "извънредни" разпоредби и приемаме за чиста монета някои отговори...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група