Чл.96, ал.10 ЗДДС - прилагане

16.05.2020, 10:34 1355 2

16.05.2020, 10:34
Публикации: 59 / 0
Здравейте, колеги!
Бихте ли ми помогнали с тълкуванието на следния член и по-точно, дали би имало негативни последици в следната хипотеза. Дружество А (регистрирано по ДДС) оперира в търговски обекти до 13.03. и същите не оперират за период от 2 месеца. Би ли имало негативни последици ако в обектите след отварянето им започнат да оперират други нерегистрирани по ДДС фирми и при приблизително достигане на 50хил. дейността на А се поднови в отделните обекти? При евентуална проверка ще се взима ли предвид оборота от нерегистрираните фирмите за целите на облагането им?
Благодаря на включилите се!
#1 | 18.05.2020, 11:18
Публикации: 94 / 7
След като обектите са били затворени 2 месеца, формално е спазено изискванете за неизвършване на последователна еднородна дейност в един обект. Остава въпроса за свързаността на дружествата.

Тук доста подробно е обяснено
https://kik-info.com/novini/novini-i-akcenti/Ukazanie-na-NAP-otnosno-svarzanite-firmi-s-ednorodna.154203.php
#2 | 18.05.2020, 14:10
Публикации: 59 / 0
Запознат съм с принципните постановки в указанието на НАП.
По скоро ме вълнува как стои въпроса със включването на прехождащ оборот от действащата нерегистрирана по ДДС фирма Б, в облагаемия оборот на фирма А, която е регистрирана по ДДС след, като тя започне дейност след нерегистрираната фирма, ако няма разстояние м/у дейността на двете дружества.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група