Оперативен лизинг 2019г.

29.05.2019, 12:00 3495 3

29.05.2019, 12:00
Публикации: 41 / 0
Здравейте!
Ако някой е запознат да ми помогне с отчитането на оперативен лизинг по НСС за 2019г. Изчетох доста неща и вече се обърках. Вече имам един оп.лизинг и го отчитам като разход за наем, но има промени от 2019 г.за тези, които са по МСФО, но това отнася ли се и за тези по НСС или продължаваме отчитането както преди. Благодаря!
#1 | 30.05.2019, 16:41
Публикации: 29 / 6
Промените, според мен, касаят само тези, които работят по МСФО 16. При тях имаме първо начисляване на разходи за амортизация, разходи за лихви. И второ завеждане в баланса едновремено: актив, с право на ползване от една страна, а от друга - пасив по лизинга. При НСС няма промяна - отчита се като разходи за наем :).
#2 | 18.06.2019, 11:15
Публикации: 41 / 0
Промените, според мен, касаят само тези, които работят по МСФО 16. При тях имаме първо начисляване на разходи за амортизация, разходи за лихви. И второ завеждане в баланса едновремено: актив, с право на ползване от една страна, а от друга - пасив по лизинга. При НСС няма промяна - отчита се като разходи за наем :).

Благодаря!И аз мисля,че е така,но трябваше да съм сигурна.
#3 | 28.05.2020, 16:25
Публикации: 4 / 0
Здравейте, подбутвам отново темата! Актуално ли е това за оперативен лизинг за тази година в предприятие , което спазва НСС? Моля за актуално мнение, защото четох доста и се обърках!
Благодаря предварително на включилите се!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група