Отказване на работа от борсата

01.06.2020, 16:52 2822 2

01.06.2020, 16:52
Публикации: 14 / 0
Здрвейте,Искма дави питам като съм регистриран на борсата и взима парично обещетение.Колко  пъти има право на отаказ от  предлагане на работа ,преди  да ме изключат .Някой казват 2 пъти други 3 пъти.
#1 | 02.06.2020, 11:20
Публикации: 11896 / 2168
Здравейте,
според мене няма ограничения за брой откази. Има съответен член в Закона за насърчаване на заетостта.
Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2005 г.)
(4) Регистрацията на безработните лица се прекратява и в случаите, когато:

4. (изм. - ДВ, бр. 26 от 2008 г.)откажат да приемат предложената им подходяща работа и/или включване в програми и мерки за заетост и обучение за възрастни по този закон, както и в програми и проекти, финансирани със средства от европейски и други международни фондове;

На сайта на АЗ има въпроси и отговори и ще намерите пояснение коя работа се счита за подходяща. Според мене има доста голяма доза субективизъм. Може Х пъти да откажете с аргумент, че работата не е подходяща и те да приемат аргумента Ви. А може и при първото предложение да счетат, че са Ви предложили подходяща работа. Принципно не виждам обаче узаконен брой пъти отказ. Даже , ако приемем, че идеята е винаги да правят предложение за подходяща работа да Ви отрегистрират и при първи отказ.

#2 | 02.06.2020, 13:04
Публикации: 14 / 0
Здравейте,
според мене няма ограничения за брой откази. Има съответен член в Закона за насърчаване на заетостта.
Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2005 г.)
(4) Регистрацията на безработните лица се прекратява и в случаите, когато:

4. (изм. - ДВ, бр. 26 от 2008 г.)откажат да приемат предложената им подходяща работа и/или включване в програми и мерки за заетост и обучение за възрастни по този закон, както и в програми и проекти, финансирани със средства от европейски и други международни фондове;

На сайта на АЗ има въпроси и отговори и ще намерите пояснение коя работа се счита за подходяща. Според мене има доста голяма доза субективизъм. Може Х пъти да откажете с аргумент, че работата не е подходяща и те да приемат аргумента Ви. А може и при първото предложение да счетат, че са Ви предложили подходяща работа. Принципно не виждам обаче узаконен брой пъти отказ. Даже , ако приемем, че идеята е винаги да правят предложение за подходяща работа да Ви отрегистрират и при първи отказ.
Аз питам понеже съм чул че при 2,3 пъти ,ако откаже ти спират борсата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група