Непрехвърляне на номер към декл.по чл.92

29.06.2020, 10:14 1678 5

29.06.2020, 10:14
Публикации: 326 / 5
Здравейте,
тази година ми се наложи да подавам декларации в последния момент. Вчера сутринта попълних три отчета в НСИ, имат си входящ номер и са приети без коментари от тях. Но само на третата ми се прехвърли номера в декларацията по чл.92 и успях да си подам декларацията. Останалите две вече повече от 24ч чакат само номера за да ги подам. От НСИ казаха, че проблема е в НАП, след като са издали те вх.номер. От НАП по телефона не знаят какъв е проблема и казаха да пиша на мейла. Писах им, но ако на някой му се е случвало такова нещо дали може да подскаже къде може да бъркам, че се притеснявам дали ще отговорят навреме?!?
#1 | 29.06.2020, 10:39
Публикации: 6679 / 661
Влезте в частта и поставете отново отметка за ГОД. Трябва да се появи.
#2 | 29.06.2020, 10:52
Публикации: 326 / 5
Не е от това за съжаление. Даже анулирах вчера вечерта отчетите в НСИ и ги потвърдих отново, но не се появяват входящите номера на тези две фирми.
#3 | 29.06.2020, 11:29
Публикации: 352 / 19
А едно и също ли е териториалното статистическо бюро по седалища на трите юридически лица, за които сте подали ГОД и имате входящи номера?
#4 | 29.06.2020, 12:01
Публикации: 326 / 5
И трите фирми са с входящи номера в сайта на НСИ. Всичко ми изглежда нормално в сайта на НСИ, няма даже в жълто забележки. И трите фирми са с приходи от лихви по банковите сметки от типа на до 1лев, малко разходи за банкови такси  под 500лв.  В НСИ подадох декларции и на трите за предприятие с приходи и разходи под 500лв. Фирмите са две софийски и една пловдивска, Едната софийска мина, другата софийска и пловдивката не минаха.
#5 | 29.06.2020, 12:06
Публикации: 326 / 5
А едно и също ли е териториалното статистическо бюро по седалища на трите юридически лица, за които сте подали ГОД и имате входящи номера?

Много благодаря. Видях си грешката - двете, които не са минали, съм ги отразила без да видя че са  без дейност, а те заради стотинките лихви приход трябва да са с дейност до 500лв. Предполагам затова не се е прехвърлил номера.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група