ГДД за минала година

18.06.2020, 13:22 2135 3

18.06.2020, 13:22
Публикации: 394 / 9
Здравейте, установих, че ГДД за 2018 г. на една фирма, която  коригирах в срока на подаване до 31.03.2019 г два пъти, не се е коригирала, а си стои с грешната сума за приходи и печалба. Не се сещам каква може да е причината, може би не съм поправила сумата на приходите и съм я подала така. Лошото е, че трябваше да коригирам в посока намаление приходите, тъй като в края на год. имаше едно кредитно, което не ми беше предадено навреме. И сега виждам едно голямо задължение за данък и управителя и той се зачуди от къде е и тръгнах да проверявам и си видях грешката. Въпросът ми е, коректно ли е да подам коригираща, без да уведомя НАП, тъй като системата е отворена и ми дава възможност да подам корекция за 2018 г. онлайн. Ще има ли някаква глоба, ако разберат от НАП? Благодаря предварително на отзовалите се.
#1 | 18.06.2020, 13:40
Публикации: 11934 / 2174
Въпросът ми е, коректно ли е да подам коригираща, без да уведомя НАП, тъй като системата е отворена и ми дава възможност да подам корекция за 2018 г. онлайн.

ЗКПО
Скрит текст :
Коректното е да се съобразите с текста от закона.   :smile1:
Ако системата позволява, както твърдите , да подадете за 2018 може да опитате на своя отговорност.
#2 | 18.06.2020, 14:23
Публикации: 394 / 9
Благодаря
#3 | 18.06.2020, 17:45
Публикации: 12 / 0
Здравейте, системата позволява да влезете, да попълвате или коригирате, даже ще успеете да я подадете, НО протокола, който ще Ви се върне, ще е с резултат, че декларацията не е приета, тъй като е минал срока. За съжаление сте изпуснали срока и за еднократната корекция след изтичане на законоустановения срок. Остава Ви само варианта да минете през НАП, с молба да бъде направена корекция по реда на ДОПК. Това обаче в повечето случаи.....води след себе си поне проверка. Пожелавам успех, пишете, ако все пак системата позволи да я подадете :):):):)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група